Uudis

Aston Martin muudab oma klassikalised sõidukid elektriliseks

Aston Martin on avaldanud esimese elektriajamiga klassikalise mudeli DB6. Plaanis on pakkuda sellist lahendust ka teistele vanematele sõidukitele.

Mäletate siiani ilusaimat elektriautot maailmas, mille Jaguar ehitas oma 1968. aasta E-Type kabrioletist? Teine ikooniline Briti automark Aston Martin on valmis saanud sarnase saavutusega ja sündinud ongi 1970. aastast pärit DB6 MkII Volante.

Erinevalt Jaguari suuremale ümberehitamisele, mis kaasab ka selgelt nähtavat puutetundlikku ekraani, LED-esitulesid ja muidugi ka elektriajamile, läheneb Aston Martin asjale palju tagasihoidlikumalt.

Välimiselt on elektriline DB6 sarnane nagu ta oli enne transformatsiooni. Kõik vajalik mehhaanika elektriajami jaoks asetatakse auto algsete sisepõlemismootori ja käigukasti asemele.

Auto interjööri paigutatakse ka ekraan, mille läbi saab seadistada ja muuta erinevaid elektriajami funktsioone. Aston Martini väitel on ekraan paigutatud autosse aga väga diskreetselt. Tundub, et nad said sellega edukalt hakkama, sest antud pildilt meie seda üles leida ei suutnud.

Selline lahendus annab ka suure plussi klassikaliste autode maailmas. Nimelt võib elektrimootori tagasi sisepõlemismootori ja käigukasti vastu vahetada nii pea, kui auto omanik seda soovib.

Selline lahendus hoiab auto väärtust tagades samas kindla võimaluse liiklemiseks pidevalt karmimate õhusaaste reeglitega suurlinnades.

DB6 MkII Volante puhul on tegemist vaid esimese näitega ja alates 2019. aastast pakub Aston Martin elektriajameid kõikidele klassikaliste autode omanikele. Tasu ümberehitus eest sisepõlemismootorist elektrilise jõuallika vastu võib küündida kuni 560 000 euroni.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.