Aston Martin Valiant on järgmine pöörane V-12-mootoriga superauto

Fotod: Aston Martin

Alguses tuli ainulaadne Aston Martin Victor, seejärel 110 autoga piiratud tootmisega Valour ja nüüd, tänu Briti margi F1-sõitjale Fernando Alonsole on meil Aston Matrin Valiant.

Uus projekt sai alguse, kui kahekordne vormel 1 maailmameister Fernando Alonso sai kätte temale ehitatud ja rohkem ringrajasõidule häälestatud Valouri. Sellesama auto baasil otsustas Aston Martin, et toodetakse 38 ekstreemsemat Valouri mudelit nimega Valiant.

Valianti jõuallikas jääb samaks, 5,2-liitrisel kahe turboga V-12-l on võimsust 745 hj (30 hj rohkem kui Valouril) ja auto on muidugi 6-käigulise käsikastiga. Interjööris on käigukangi mehhanism nähtav, et eristada erimudelit “tavalisest” Valourist.

Väidetavalt on kasutatud teadmisi hüperauto Valkyrie ja võidusõiduauto Vantage GT3 arendamisest. Amortisaatorid on Multimaticu poolt, disain keskendub rohkem aerodünaamikale, mis pakuks ka surujõudu ja seeläbi ka pidamist, ning kasutatud on kergeid materjale, näiteks magneesiumi ja titaani.

Võrreldes Valouriga on Valiant “võidusõiduautolikum”: sel on suur tagatiib, pikemalt välja ulatuv esisplitter, uue disainiga iluvõre ja vägagi silmatorkav nelja toruga väljalase.

Interjöör on samuti fokusseeritud ringrajasõidule ja käigukangimehhanismi kõrval torkab kõige enam silma rool, mis on lihtne, ümmargune ja nuppudeta. Ikka selleks, et saaks keskenduda puhtalt autosõidule. Autos on Recaro Podiumi istmed.

Aston Martin Valianti näeme esimest korda Goodwoodi kiirusfestivalil, muidugi võtab see osa ka kuulsast mäkketõusuvõidusõidust ja rooli taga on ei keegi muu kui Fernando Alonso. Auto hinda pole avaldatud, aga muidugi on kõik 38 eksemplari juba müüdud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.