Aston Martini tegevjuht Tobias Moers lahkub pärast kahe aastast ametiaega, asemele tuleb Ferrari taustaga juht

Foto: Aston Martin
Foto: Aston Martin

Pea seitse aastat Mercedes-AMG tegevjuhina töötanud Tobias Moers liikus Aston Martini juhi kohale 2020. aasta maikuus. Vaid kaks aastat hiljem on tema aeg briti sportautode brändi eesotsas juba läbi ja asemel tulevad itaallased pika kogemusega Ferraris.

Aston Martini tulevik tundus üsna kindel: uus omanik Lawrence Stroll, uus tegevjuht Mercedes-AMG’st ja uus DBX linnamaastur, et müüginumbreid kasvatada. Spekulatsioonide kohaselt on Moersi lahkumine seotud aga konfliktidega teiste kõrge tasemega Aston Martini töötajate vahel.

Autocari sõnul on mitmed pikaaegsed Aston Martini juhtkonnas töötanud inimesed lahkunud ning see on seotud Tobias Moersi ningkonfliktidega. Automargi suuromanik Stroll seda muidugi ei kinnita, vaid kiitis Moersi tööd. Tema sõnul liigub Aston Martin lihtsalt järgmisse faasi ja vajab selleks järgmist juhti.

Aston Martin palkab kaks tippjuhti, kellel mõlemal ajalugu Ferrariga. Tegevjuhiks saab Amedeo Felisa ning tehnoloogiajuhiks (CTO) Roberto Fedeli.

Mõlemad härrad Itaaliast on varem koos töötanud Ferraris. 76 aasta vanune Felisa läks pensionile 2016. aastal Ferrari tegevjuhi kohalt ja Felisa lahkus Ferrari CTO kohalt aastal 2014, pärast 26 aastast töökogemust Itaalia autotootja juures.

Hetkel pole kindel, kui pikalt just Amedeo Felisa Aston Martini tegevjuhiks püsima jääb, arvestades tema vanust. Stroll on aga kinnitanud, et tulevikuplaanides on mõlemad uustulnukad kriitilise tähtsusega, viies briti automargi elektriajastusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.