Uudis

Audi esimesed Vision GT kontseptautod jõudsid Gran Turimsosse ja üks ka pärisellu

Audi e-tron Vision Gran Turismo

Audi võib lisada pidevalt kasvavasse autotootjate nimekirja, kes on loonud digitaalse kontseptauto Vision Gran Turismo. Kahest Audi sõidukist teeb ühe eripäraseks see, et auto on jõudnud ka reaalsusesse.

Populaarse Playstation konsooli simulaatori Gran Turismo viimaste järgedega on kaasnenud mitmeid Vision GT digitaalseid kontseptautosid. Olgu see stiilse vanakooli hõnguga Mercedes-Benz, väikene Mini Clubman või ekstreemne Hyundai N leidub pikslites renderdatud ideeautosid väga erinevaid.

Viimane, järjekorras 27. liituja, on Audi kahe erineva Vision Gran Turismo autoga. Esimene, mis eksisteerib vaid digitaalsel kujul, on hübriidajamiga sõiduk tüüpiliselt jaburate näitajatega.

Esirattaid veab 536-hobujõuline elektrimootor ja tagurattaid 737-hobujõuline turbo ülelaadimisega V6. Kokku teeb see ei rohkem ega vähem kui 1274 hj.

Audi e-tron Vision Gran Turismo, Audi Vision Gran Turismo, GT Sport

Teine e-Tron Vison Gran Turismo nimeline on aga puhtalt elektriajamiga. Kokku on kolm elektrimootorit, mis kõik toodavad 272 hj.

Üks veab esi- ja kaks tagurattaid andes elektrilisele kontseptautole 816 hj. Nullist sajani kiirendus kestab 1 450 kg kaaluval masinal alla 2,5 sekundi.

Mõlemad kontseptautod on inspireeritud legendaarsest Audi 90 IMSA GTO võidusõiduautost, mis domineeris Põhja-Ameerika IMSA GTO võidusõiduseeriat aastal 1989. Sellel ajal polnud muidugi elektriajamitest midagi kuulda ja traditsioonilses Audi Quattro stiilis kõlas kapoti all 5-silindriline turbomootor.

Viimase elektrilise e-Tron Vision GT teeb eriline aga fakt, et Audi on selle auto ka päriselt valmis ehitanud. Audi sõnul on nad esimesed, kes viivad Vision GT kontseptauto nii kaugele, et tehniliselt on auto identne ning suudab ennast ka ringrajal tõestada.

Ainulaadset Audi e-Tron Vision Gran Turismo ringrajaautot näeb juba 14. aprillil Vormel E etapil Roomas ja kolmel järgneval Euroopa sõidul Pariisis, Berliinis ja Zürichis. Olenevalt etapist roolivad autot, kas DTM sõitja Rahal Frey või kolmekordne Le Mansi võitja Dindo Capello.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.