Uudis

Audi jätkab kiirete diislite lainel: uus S4 ja S5 saavad samuti diiselmootori

Audi S4 Avant TDI

Audi avaldas hiljuti uued S4, S4 Avant, S5 ja S5 Sportback TDI mudelid, mis vahetavad bensiinimootori diisli vastu.

Aprilli esimeses pooles kirjutasime, et uued S6, S6 Avant ja S7 mudelid on läinud üle diiselmootorile. Audi jätkab oma S-mudelite ökonoomsemaks muutmist ja nüüd on lisandunud ka S4 ja S5 variandid.

Nii S4 kui ka S5 kasutavad põhimõtteliselt sama V6 TDI jõuallikat nagu nende suuremad sugulased. Isegi pöördemoment (700 Nm) on täpselt sama. Ainus erinevus on võimsuses, mis on langenud koguni 2 hj võrra 347 hobujõuni.

See muidugi tähendab, et sisuliselt pole S4, S5, S6 ja S7 mootoritel mitte mingisugust vahet. Suuremad S6 ja S7 mudelid saavad 2 hj rohkem, kuid muidugi on kiirendus see-eest raskematel mudelitel aeglasem.

Audi S5 TDI kupee

S4 sedaan ja S5 kupee kiirendavad sajani 4,8 sekundiga ja on ühtlasi ka kõige nobedamad. Universaal ja 4-ukseline S5 Sportback jõuavad sinna aga 4,9 sekundiga.

Suuremate mudelitega võrdluses lippab S6 sedaan sajani 5 sekundiga ja S6 universaal ning S7 on paraku kõige aeglasemalt 5,1 sekundiga. Nagu me ütlesime – vahet sisuliselt pole.

Märkimisväärne on viimase bensiini jõul sõitva S5 näitajad, mille võimsus oli suurem (353 hj), kuid pöördemoment muidugi omajagu väiksem – kõigest 500 Nm. Kiirendus oli V6 bensiinimootoriga S5’l see-eest kõige väledam, kui ta jõudis sajani 4,7 sekundiga.

Kas ja, kui edukaks suudavad uued Audi sportlikud diislid tänapäeva diislivaenulikus autoturus osutuda, näitab aeg.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.