Uudis

Autogeeniuse suur talverehvide ülevaade: kes on 2020. aasta testivõitjad?

Foto: Scanpix

Kohe varsti on käes viimane aeg omale vajadusel uued talverehvid tellida ning seetõttu toome teieni järjekordse Autogeeniuse talverehvide indeksi.

Koondasime erinevate autoväljaannete selle hooaja naast- ja lamellrehvide testid ning arvutasime nende põhjal välja Autogeeniuse tulemuse.

Seekordne Geeniuse talverehvide indeks koosneb Tehnikamaailma, Autolehe (nad kasutavad seekord Venemaa ajakirja Avtorevju testi), Tuulilasi, Za Ruljomi ja Moottori testidest.

Koondasime tulemused kokku, leidsime üles vähemalt kahes erinevas ajakirjas testis olnud mudelid, arvutasime nende hinnete põhjal keskmise ja teisaldasime protsendisüsteemi, mis ongi Autogeeniuse indeksiks. Seega, meie indeks on hinne rehvidele 100 palli süsteemis või 100 protsendi süsteemis, kuidas keegi soovib seda vaadata.

Olulise info jaoks soetage ajakirjad

Kui huvitavad täpsemad andmed pidurdusmaade, erinevate olude ja muu olulise kohta, siis soetage kindlasti omale Autolehe või Tehnikamaailma lugemisõigus või paberleht, sest seal on väga palju rohkem infot testide eri osade kohta. Oleme lisanud üksikud kommentaarid, aga see on murdosa testides väljatoodud infost.

Kui sõidate palju maanteel ja harva satute maateedele, siis on ju väga oluline vähe maanteemüra ja hea pidamine näiteks märjal asfaldil või kuival teel. Samas, sageli kinnisõidetud lumega maateedel liigeldes on hoopis teised näitajad olulised. Testides on iga olukord eraldi välja toodud ja seal võib välja tulla teile sobivam rehv.

Hinna väljatoomisel oleme lähtunud 205/55/R16 rehvimõõdust ning vaatasime erinevaid Eesti netirehvipoode ning kirja panime odavaima leitud hinna.

Lamellrehvid

KohtRehvIndeksKommentaarid
1.Continental ContiVikingContact 787,00TM ütleb, et pidamine jääl ja lumel on väga hea. Autoleht lisab, et vaiksed ja head ka märjal teel. Hind: u. 100 eurot.
2.Nokian Hakkapeliitta R384.00
Autoleht toob välja, et jääl head, aga asfaldil vastuolulised tulemused. TMis olid testivõitjad. Hind u 120 eurot.
3.Goodyear Ultragrip Ice 283.00Vaiksed, aga järsult kurvi minnes võivad esimesed pidamise kaotada. Autoleht ütleb, et head ka märjal asfaldil. Hind u 95 eurot.
4.Michelin X-Ice Snow82,00Hea ja rahulik käitumine kõigis oludes, ütleb TM. Vaikne ka. Hind u 95 eurot.
5.Hankook Winter I*cept IZ279,25Jääl kiirendab hästi, samas satub juhitavusel raskustesse, ütleb AL. Märjal asfaldil mitte kõige paremad, lisab TM. Samas jääpidamine väga hea. Hind u 66 eurot.
6.Toyo Observe GSi 676,25Jäisel teel saab pidamine ootamatult otsa, samuti on väga mürarikkad, ütleb TM. AL lisab, et vesiliuga hästi hakkama ei saa, aga muidu täitsa hea. Hind u 65 eurot.

Naastrehvid

KohtRehvIndeksKommentaarid
1.Michelin X-Ice North 489,00Hea haarduvus ja juhitavus jääl ja lumel, on ALi hinnang. Nõudlikes oludes tipprehv, ütleb TM. Hind u 100 eur.
2.Continental IceContact 387,93TMi testivõitja, millel puudusi sisuliselt polegi. ZR sõnul lumes järske liigutusi tehes natuke ebatäpne. Hind u 110 eurot.
3.Nokian Hakkapeliitta 9
87.06Autolehe sõnul kõige mürarikkamad, aga jääl parimad. TM kiidab juhitavust kõigis talveoludes, aga natuke nõrk kuivadel teedel. Hind u 120 eurot.
4.Formula Ice85.90Pirelli odavmark. Hea juhitavus jääl ja lumel, samuti haarduvus asfaldil ja jääl, kirjutab AL. Samuti ZR kiidab pidurdusvõimet. Hind u 50 eurot.
5.Hankook Winter I*Pike RS284.15TMi sõnul probleemiks ülejuhitavus nii jääl kui lumel. Märjal asfaldil parem. ZRi sõnul vaiksed. Hind u 75 eurot.
6.Gislaved Nord Frost 20081.50ZRI sõnul hea lumel ja pidurdus märjal asfaldfil. ALi sõnul vaiksed, aga jääl näiteks jäi lamellidele alla. Hind u 95 eurot.
7.Nokian Nordman 781,50ALi sõnul mürarikkad. Jääl head, aga lumel mitte nii väga. ZRi mõõtmistes jääl hea pidurdamisvõime. Hind u 80 eurot.
8.Toyo Observe Ice Freeze78.20ZRi sõnul pidurdus märjal asfaldil väga halb. Lumel samas konkreetne juhitavus. ALi testis on hinnang, et vaiksed, aga keskpärased. Hind u 65 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.