Uudis

Autogeeniuse TOP 10 lood aastast 2018

Ainus mõistlik viis selle BMW-ga liiklemiseks?Fotod: Erakogu

Autogeeniuse jaoks oli aasta 2018 uskumatult edukas. Saime teha huvitavaid, ägedaid ja vajalikke lugusid, samal ajal on teisel pool ekraani sajad tuhanded inimesed (liialdamata!) neid lugusid ka lugemas.

Sõitsime näiteks Bentley, Ferrari, Porsche, Lamborghini ja Suzuki Jimnyga. Nendest teeme veel eraldi kokkuvõtte.

Autogeeniuse vastutav toimetaja Tarmo Tähepõld pani kokku TOP 10 lugudest, mida sellest aastast kindlasti tasub mäletada.

1. Kallis BMW, mis lihtsalt ei tööta

Lõppeva aasta hittlugu. Kõik sai alguse reddit’i keskkonnast leitud fotodest, kus üks Tallinna BMW omanik oli oma uue auto küljele kirja pannud kõik, mis vähese ajaga remonditud on. Leidsime omaniku ja tegime temaga väga meeleoluka intervjuu.

Lugu ja pildid ületasid ka riigipiirid ning seda viidati rohkelt näiteks Vene meedias.

2. Liiklusseadus, B-kategooria lubade saamise uus kord ning trahvid

Autogeenius ei ole mõeldud ainult tõelisele autofännile vaid kõigile, kes liikluses mingit pidi osalevad. Selle tõestuseks on populaarsed lood, mis käsitlevad uut korda juhilubade saamisel või meie ülevaade muudatustest, mis tulevad seoses uue liiklusseadusega, pakkus palju

Samuti oli loetavuse osas väga kõrgel kohal uut lühimenetluse korda puudutav info, mis võimaldab politseil teatud asjade eest trahve teha kiiresti ja hinnakirja alusel.

3. Lumesaha pardakaamera video näitab, kui vähe on vaja suureks õnnetuseks

Aasta algul juhtus Tallinn-Narva maanteel raske, aga õnneks ilma inimohvriteta, liiklusõnnetus, kus suur veok rammis kogemata lumesahka ning sõitis läbi kahe suunavööndi kraavi. Loodetavasti pani see video paljusid ettevaatlikumalt liiklema.

4. Autoajakirjanik, kes ei oska sõita

Käige minu sõnade, mitte tegude järgi. Viibutame tihti sõrme halbade liiklejate ja lollide juhtide suunas, aga kui vastutav toimetaja Tarmo Tähepõld läks maanteeameti sõidueksamile, kukkus ta seal kolinal läbi. Mis sai saatuslikuks, vaata siit.

5. Millised autod võivad uue biokütusega sõita?

Hea näide teemast, mis puudutab pea kõiki autoomanikke. 2019. aasta maikuust muutub biolisandi osakaal kütuses veelgi ning paljudele autodele see ei tarvitse enam sobida. Avaldasime tabeli, kust saab seda kontrollida.

6. Vasakpöörde tegijal on eesõigus? Just, selline koht ja reegel on olemas

Kui seaduses on reegel, mida enamik ei tea ning ei järgi, siis on tegemist lolli liikluskorraldusega. Tallinnas on selline ristmik olemas ja me käisime seal olukorda hindamas. Lugu tekitas kõvasti vastukaja, kinnitades meie hüpoteesi, et see reegel tuleb paljudele üllatusena.

7. Robootikainsener, kellest sai meie kaasautor ja fotograaf

Aasta alguses kohtusime Paula Johanna Adamsoniga, kelle profiil oli liiga huvitav, et seda tähelepanuta jätta: noor robootikainsener, kes ehitab autosid, oskab neid väga hästi pildistada ning omab päris suurt jälgijaskonda ka Instagramis.

Persooniloost sai koostöö, mis lisaks sisulisele osale, on kordades tõstnud Autogeeniuse fotode kvaliteeti.

8. Öised salajased kiirendusvõistlused ja parklakogunemised

Öös on asju, inimesi ja autosid. Mitte väga avalikud autosõprade kogunemised, mis sageli lõppevad kiirendusvõistlustega, äratas meie huvi ja käisime neid salaja uudistamas. Nende mastaapsus oli üllatav, aga leidsime selles ka palju positiivset.

Tühi teelõik annab vastuse, kas Volvo või Lada.

Meie toimetaja Tarmo Tähepõld käis isegi Ringvaates Marko Reikopile seda varjatud osa automaailmast tutvustamas.

9. Estoni Kohver, kes õpetab liikluses käituma

Meie kaasautorite ridadega liitus räpipunt 5miinust liige Estoni Kohver, kes avameelselt, ilustamata ja otse ütleb, kuidas peab liikluses käituma. Ei mingeid paragrahve või nunnutamist. Samas on see kõik nii naljakas, et tasub tema liikluskooli lood kõik veelkord läbi lugeda.

10. Linnaplaneerimine, liikuvus ja Gonsiori tänav

Liiklus ei tähenda ainult autosid vaid kõiki, kes tänaval liiguvad, ka jalgratturid ja jalakäijad. Seega on oluline, et planeerijad teeksid oma tööd nii, et kõigil oleks pärast hea. Gonsiori tänava puhul selgus, et tehtud on kaua ja kallilt, aga hämmastavalt poolikult.

Kavatseme ka edaspidi planeerimisalastele puudujääkidele tähelepanu pöörata ning vastutavatelt isikutel aru pärida.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.