Uudis

Autogeeniuse video: 3×300 hobujõudu ja üks pikk sirge

T-Roc R vs BMW X2 M35 vs Cupra Ateca. Fotod ja video: Paula Johanna Adamson

Mõnda testi kohe on lõbus teha ja tore vaadata. See siin on üks nendest.

Võtsime kolm linnamaasturit, millel kõigil on 300 hobujõudu (vabandust, BMW kapoti all on neid 306), 2-liitrine turbomootor ja nelikvedu. Seejärel läksime tühjale teelõigule ja üritasime võimalikult kiiresti kohal minema saada.

Testiautodel sattusid olema eriti toredad numbrimärgid, BMW siis Rootsi päritolu ja VW Lätist.

Ametlikud numbrid 0-100 km/h on järgmised: Volkswagen T-Roc R 4,8 sekundit, BMW X2 M35i xDrive 4,9 sekundit ja Cupra Ateca 5,2 sekundit. Volkswagenil ja Cupral on täpselt sama mootor, käigukast ja ilmselt ka palju muud, aga Cupra on umbes 100kg raskem (aga ka mahukam). Natuke põhjalikum võrdlustest tuleb nendega peagi ka eraldi artiklina.

Kõikidel autodel oli abiks launch control. Katseid tegime mitu, tulemusi saime mitu ja päeva lõpuks ongi need väga võrdsed autod. Filmile jäi tulemus, kus kõik osalejad ütlesid, et said päris hea stardi. Milline neist autodest on sinu lemmik?

T-Roci kaitseks peab ütlema, et tegelikult võitis ta mitmel korral, aga finišijoone kaadrite filmimise ajal tekkis üks väike takistus (vt. video lõppu), mistõttu pidime kasutama ühte olemasolevat kaadrit. Tegelik järjestus kippus olema ikkagi Piibelehe ja Vestmani vägikaikavedu BMW ja VW vahel ja siis Cupra soliidselt hetk hiljem.

PS! Kindlasti vaadake video lõpuni, sest rajale sattus veel üks osaline.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.