Uudis

Autokoolide tegevust piirati, et takistada epideemia levikut

Vabariigi Valitsus andis 9. aprillil 2020 korralduse peatada mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituste korraldamine, et tõkestada koroonaviiruse epideemilist levikut.

Korralduse eesmärk ei ole peatada kogu õppetegevust, vaid piirata inimeste kokku puutumist. Kui koolituste teooriaõppe osa on võimalik korraldada distantsilt digitaalseid vahendeid kasutades nii, et koolitusasutuse hoones ei viibita, siis võib see jätkuda.

Ka sõiduõpet võib korraldada juhul, kui see toimub distantsmeetodil. Näiteks saab A- ja AM-kategooria õppesõidul hoida õpilane õpetajaga sidet raadio teel ning õpilane on üksi mootorrattal või mopeedil.

Kui turvavarustust või sõidukit kasutab mitu õpilast, siis peab need kindlasti pärast iga sõidutundi korralikult desinfitseerima.

Samuti ei pruugi iga õppesõit olla rikkumine.

Erandid on tehtud kaitseväelasetele, politseiametnikele, päästeteenistujatele, abipolitseinikele ja vabatahtlikele päästjatele, kelle tegevus on eriolukorra lahendamisel oluline.

Kaitseväelastele on lubatud mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi koolituse läbiviimine ning teistele nimetatutele alarmsõidukijuhi koolituse läbiviimine.

Maanteeamet palub nõuete rikkumise märkamise korral teavitada aadressil vihje@mnt.ee.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.