Uudis

Autoprojekt: 911 Hamlet ja ostueelses kontrollis ilmnenud probleemid

Metsakutsu 911 saab läbib põhjaliku ülevaatuse.

Rainer Olbri, muusikunimega Metsakutsu, on ette võtnud Porsche 911 projekti ning kajastab seda ka Autogeeniuse veergudel. Esimene osa asub siin.

Teekond unistuste autoni jätkub ja teises episoodis tuleb teemaks ostueelne kontroll. Porsche esindus pakub spetsiaalset teenust nimega Porsche 111 punkti test. See mahukas ja ülimalt põhjalik meetod auto tehnilise seisu kontrollimiseks, mida teistes kohtades ei pakuta.

Peale Jaapanist Eestisse jõudmist 2019. aastal on projekti peategelane Porsche 911 996 seda testi juba korra teinud ning siis välja tulnud pisikesed vead – käiguhoovastikus purunenud splint ja esitulede reguleerimine – on tänaseks tehtud.

Uus test andis teada, et eelmise korraga võrreldes, 2 aasta ja umbes 5000 km-ga, on vahepeal autol mootor maha võetud. Korralikult ja korrektselt ja ilusti, aga igaks juhuks oleks ilmselt tark müüjalt natuke uurida, mis tehti, kus ja miks. Lisaks tuli välja käigukasti leke ning fakt, et amordipadjad vajavad ikka vahetamist.

Katuseluuk läheb kalliks

Ootamatult suureks mureks osutus aga juba varem teada probleem – katuseluuk. Müüja ütles, et see ei tööta, aga uurimisel-puurimisel selgus, et luugi mehhanismil on paljudel osadel praod sees ja kuna eraldi osi sellele osta ei saa, tuleb ära vahetada kogu raam koos trosside jms-ga. Ühesõnaga suur kulutus ja suur hulk tööd.

Nendele vigadele lisaks vajab tegemist suur hooldus koos kõikide tulede ja viledega – õlid, tihendid, filtrid, süüteküünlad, rihmad jms.

Positiivse poole pealt – 996 üks peamisi mureõunu ehk silindrid näevad väga ilusad välja. IMS küll vahetatud ei ole. Eelmine omanik ütles, et spetsialistid, kes autoga tegelesid, kinnitasid talle, et IMSi vahetuseks põhjus puudub. Ja erinevate automeeste arvamusi lugedes tundub üldse, et see katastroofiline selle ajastu Porsche mootorite IMS-i probleem on aastate jooksul natuke erinevate ajakirjanike poolt suureks puhutud mure ning väga suurt osa autosid üldse ei kimbuta.

Muus osas on masin igatepidi super seisus ja autoslängis “mint” isend. Kere on väga heas korras, 55 000 km läbisõidu puhul loogiline, ja sisu näeb tõesti välja väga uueväärne. Üksikud kriipsud-kraapsud siin seal ja kokkuvõttes keskmisest kõvasti parem.

Projekti kangelasele alustati esinduses ka ametlikku hooldusraamatut. Hobiauto murede lahendamine ametlikus esinduses ei tundu kõige populaarsem praktika. Üsna levinud on ju müüt, et esinduses keegi sinu autost ei hooli ja võetakse lisaks ka kogu raha ära.

Õnneks see müüt Porsche Classicu põhjal kinnitust pole leidnud. Vastupidi on sertifitseeritud Classic tehnik Georg olnud super abivalmis, vastanud kõikidele küsimustele ja küsinud omaniku sisendit kogu töö käigus nii palju kui võimalik.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.