Uudis

Autovabaduse puiestee: Tartu sulgeb suure tänava autoliiklusele ja teeb sellest vabaaja veetmise koha

Foto: Marek Metslaid

Juulist muutub Vabaduse puiestee Autovabaduse puiesteeks ning sellest Tartu südalinnas asuvast sõiduteest saab kuuks ajaks mõnus linnaruum vaba aja veetmiseks.

Autovabaduse puiestee ellukutsumise eesmärk on elavdada kesklinna, ühendada Emajõge ja südalinna, pakkuda põnevaid vaba aja veetmise võimalusi, tuua kokku erinevad põlvkonnad ja tugevdada eriolukorra järel kogukonnatunnet.

Linnapea Urmas Klaas selgitas, et kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäävad ära mitmed oodatud üritused, otsustas linnavalitsus pakkuda tartlastele võimalust koguneda linnasüdamesse ning nautida suve ja üksteise seltskonda ootamatus keskkonnas – keset sõiduteed.

Tõeline vaba aja paradiis

“Pärast keeruliselt alanud aasta algust soovime inimestele pakkuda rõõmu ja mõnusat linnaruumi. Loome keskkonna, mis tooks kesklinna rohkem inimesi ning piirkonna elavdamise kaudu jõuavad külastajad ka sealsetesse kohvikutesse ja restoranidesse,” sõnas Klaas.

Autovabaduse puiesteele on oodatud kõik, kes tahavad kesklinnas mõnusalt aega veeta, pidada vabas õhus koosolekuid või saada osa erinevatest tegevustest. Külastajaid ootavad koosolekuteala, rannabaar, kiiged, välilugemissaal, tänavatoiduautod, piknikualad, pinksilaud, turu- ja täikaplats, loodusmaja ja kunstimuuseumi programmid, välikino ja palju muud põnevat.

Terve ala on kujundatud 2+2 distantsireeglit silmas pidades, seda tuletavad meelde tähistused asfaldil ja haljasaladel. Meelelahutusprogrammi välja ei kuulutata, et vältida kogunemisi. Kindel võib olla aga selles, et terve kuu on Autovabaduse puiesteel täidetud meeleolukate sündmustega, mistõttu tasub kohale tulla igal ajal.

Kui asi töötab, siis läheb kordamisele

Kui linlased ja külalised võtavad Autovabaduse puiestee hästi vastu, loodetakse sellega jätkata ka järgmistel aastatel.

Autovabaduse puiestee loomisel teevad tihedat koostööd linnavalitsus, sihtasutus Tartu 2024, ettevõtjad ning paljud linna kultuuri- ja haridusasutused. Autovabaduse puiestee on avatud 3. juulist 2. augustini.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.