Uudis

Bentley tähistab oma 100. sünnipäeva uue ideeautoga

Luksusautode tootja Bentley sai hiljuti 100 aastaseks. Muidugi ei olnud selle tähistamine tagasihoidlik, seda näitab EXP 100 GT kontseptauto.

Nagu ideeatodega tihtipeale ikka, on tegemist Bentley tulevikuvisiooniga grand touring autode klassis. Briti autotootja näitab ideeautoga, milline võib välja näha nende tippmudel 2035. aastal.

Muidugi on EXP 100 GT täielikult elektriline. Potentsiaalne sajani kiirendus kestaks vaid 2,5 sekundit ja tippkiirus oleks 300 km/h. Kuid antud kontseptauto pole võimalik mehhaanika ja suutlikkus kõige tähelepanuväärsem.

Bentley soovib ennekõike näidata oma visiooni ja ideoloogiat, milline võib nende autode tulevik välja näha.

Pikk ja elegantne disain, rohkelt klaasi, kus enamus katust on klaasist ning futuristlik tulede ja valgustatud esivõre ühtne kontsept, on vaid mõned täheepanuväärsed detailid.

Muidugi on ka interjöör väga futuristlik, hoides siiski traditsioonilisi detaile. Näiteks on leiab sealt 5000 aasta vanust puitu ja kristalli. Samas on Bentley sisemus disainitud mõeldes nii traditsioonilisele kui ka täielikult autonoomsele sõidukogemusele.

See, kas aastal 2035 on Bentleyl tõesti sellise välimusega luksuskupee, on võib-olla pisut kaheldav. Kuid kindel on see, et briti autotootja arendab oma esimest elektriautot, mis peaks ilmuma umbes kahe aasta pärast.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.