Uudis

Bertha Benzi legendaarsele pikamaasõidule pühendatud lühifilm on nagu õudusfilmi algus

Kui Karl Benz sai valmis ühe maailma esimestest sisepõlemismootoriga autodest, oli just tema abikaasa Bertha Benz see, kes sõidukiga pikema reisi ette võttis.

Bertha sõitis Mannheimist oma sünnilinna Pforzheimi, et vanemaid külastada. See oli küll vaid ettekääne. Tegelik põhjus oli hoopis see, et kuigi Karl Benz oli valmis ehitanud midagi väga erilist, ei olnud temas piisavalt turundus- ja veenmisjõudu, et see laiemalt leviks.

Seetõttu võttiski Bertha koos oma kahe pojaga, ilma kellelegi ütlemata ette 106 kilomeetri pikkuse reisi.

Ligi 12 tundi kestnud sõit ei läinud sugugi ilma raskusteta. Autol ei olnud paaki ja kogu kütus oli 4,5 liitrit mahutavas karburaatoris. See tähendas, et ta pidi vahepeal apteegist juurde ostma teatud sorti petrooliumi (ligroin), mida müüdi ainult apteegis.

Hea tehnik ja probleemilahendaja

Seega ongi teele jäänud Wieslochi linna apteek tuntud kui maailma esimene bensiinijaam. Teada on ka fakt, et Bertha oli tehniliselt väga võimekas ning eemaldas kütusesüsteemi ummistuse juuksenõelaga ning parandas voolikulekke sukapaelaga.

Samuti ei olnud auto kaks käiku sageli piisavad, et mäest üles sõita ning sellisel juhul pidid pojad lükkama. Piduridklotsid olid puidust ja kui need ära kulusid, lasi Bertha teepeal need asendada nahaga.

12 tundi hiljem jõudis ta kohale, tõestades kõigile, et auto on tulevik. Seda retke ongi Mercedese poolt loodud 4-minutiline lühifilm kujutanud. Naljakas on vaid see, et valitud on selline õudusfilmilik lähenemine, kus Berthat peetakse nõiaks ja külarahvas on selline kergelt maniakaalne kamp, kes ilmselt oleks valmis nõia koos oma võluvankriga ära põletama.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.