Uudis

BMW 8. seeriast tuleb ka riidest katusega kabriolett

BMW 8. seeria kabriolett. Fotod: BMW.

BMW avalikustas uue riidest katusega kabrioleti, mis jõuab müügile juba järgmise aasta kevadel.

Kabriolettversiooni välimus ei kaota katuse eemaldamisega kupeega võrreldes tolligi. Metalse katuse asemele valitud kergemat riidest katust saab tõsta ja langetada 15 sekundiga ning kuni 50 km/h kiirusel sõites.

Sarnaselt kupeekerega 8. seeria tippmudelile mahutab ka uus kabriolett nelja inimest, kuigi istmed võivad turvakaalutluste tõttu veidi kitsamad olla. Jahedama temperatuuriga vabas õhus sõitmiseks on esiistmete kaelatugedesse võimalik valida ka kaelasoojendid.

Kõva katuse puudumise tõttu on auto kerele lisatud tugevdusi, et tagada kupeekerega sarnane jäikus. Samuti on lahtipakitava katuse mehhanism ise 125 kilone lisaraskus. Kogu selle lisamassi korvamiseks on vedrustust veidi võimendatud, et sõiduelamust kupeega võimalikult sarnasena hoida.

Kabrioleti mootorivalikud jäävad kupeemudeliga samaks: diislina on saadaval 840d (235 kW) ning bensiinimootori soovijal tuleb valida M850i (390 kW) variant. Kogu lisaraskusel on siiski kiirendusele ka väike efekt olemas: nullist sajani kiirendab bensiinimootoriga kabriolettvariant 0,2 sekundit aeglasemalt (3,9 s).

Merino nahast sisu, Harman Kardon helisüsteem ja 20-tollised veljed on 8. seeria kabrioletil standardvarustuses. Samuti tulevad kõik 8. seeria mudelid adaptiivsete LED esi- ja tagatuledega, mille võib soovi korral uuendada ka kuni 600-meetrise ulatusega BMW lasertulede vastu.

Täpset hinnakirja veel Eesti kohta avaldatud pole, kuid oodatavasti algavad baashinnad 90-100 tuhande euro juurest. Müügile peaks uus kabriolett jõudma 2019. aasta aprillis.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.