BMW avaldas uuenenud M2 tehnoandmed ja hinna

UUe 2. seeria lipulaev on muidugi M2, aga saab ka mõistlikumaid versioone.

BMW alustab kolmanda põlvkonna 2. seeria kupee tootmist selle aasta augustis, võrreldes eelkäijaga saab uus „kahene“ juurde nii moodsat elektroonikat ja tarkvara kui senisest laiema värvivaliku.

Esimest korda pakutakse 2. seeriale punast Vegas Red ja halli Skyscraper Grey metallikvärvi. Lisaks saab „kahest“ tellida ka matthalli (Frozen Pure Grey) ja mattsinisena (Frozen Portimao Blue).

Standardvarustusse kuulub M Sport disainipakett, millega tulevad kaasa sõiduki esiosas asuvad massiivsed õhuvõtuavad, sportliku joonega külgseelikud ning agressiivselt mõjuv tagumine põrkeraud.

2. seeria kupee on 4537 mm pikk, 1838 mm lai ning 1390 mm kõrge ning mahutab pagasit 390 liitrit. M2 on oma tavaseeria sõsaraga mõõtmetelt veidikene suurem – uue M2 pikkus ulatub 4580 millimeetrini, laius 1887 millimeetrini ning kõrgus 1403 millimeetrini.

Tavalistele 2. seeria kupee mudelitele pakutakse püsivarustuses 18-tolliseid kahe kodaraga kergsulamist kahevärvilise viimistlusega valuvelgi, nelikveolise M240i mudeliga tulevad kaasa 19-tolliseid veljed. Võimsaima, kuid tagaveolise M2 puhul asuvad taga 20- ja ees 19-tollised M-seeria valuveljed.

Võimsaimat M2 mudelit pakutakse nii automaat- kui käsikastiga

Erinevatele turgudele pakutakse erinevaid mootoreid, globaalselt on valikus nii bensiini- kui diiselmootorid. 2. seeria mudelivalik algab tagaveolisest 218i kupeest, mille kaheliitrine turboga R4-mootor arendab võimsust 115 kW ehk 156 hobujõudu. Sellest piisab, et 1960 kg registrimassiga auto paigalt 100 km/h kiirendada 8,7 sekundiga. WLTP kohaselt jääb 218i keskmine kütusekulu vahemikku 6,5-7,1 liitrit saja kilomeetri kohta.

Nelikveolise M240i xDrive Coupe kapoti alt leiab 3-liitrise ridakuuese mootori, millel on võimsust 275 kW ehk 374 hobujõudu ning mis võimaldab soovi korral 0-100 km/h kiirendada 4,3 sekundiga. WLTP kohaselt on M240i xDrive Coupe keskmine kütusekulu 8,1-8,8 l/100 km.

Seeria võimsaima mudeli M2 kolmeliitrise R6-mootori võimsus on 353 kW ehk 480 hobujõudu. Võimas ridakuuene, kombineerituna kaheksakäigulise M Steptronic automaatkastiga, kiirendab auto paigalt sajakilomeetrise tunnikiiruse 4 sekundiga. M2 saab tellida ka kuuekäigulise manuaalkastiga, kuid sellisel tuleb 0-100 km/h kiirendades leppida 0,2 sekundit aeglasema ajaga. Automaatkastiga M2 keskmine kütusekulu on WLTP kohaselt 9,6-9,8 liitrit saja kilomeetri kohta.

M240i puhul saab juurde tellida M tehnoloogiapaketi koos võimekama mootori jahutussüsteemi ning suuremate sportpiduriketastega, mis muudavad auto ringraja jaoks sobivamaks.

BMW M240

Juhi ja kõrvalistuja istmed on kõigil mudelitel soojendusega, lisavarustusena saab juurde tellida istmete elektrilise reguleerimise koos mälufunktsiooniga. M-sportistmete puhul saab juurde tellida ka reguleeritava nimmetoe.

Uuele 2. seeria kupeele pakutav Premium-pakett sisaldab ka juhtmevaba laadimisalust nutitelefonidele. Uus 2. seeria toetab nii 5G-ühendust kui eSIMi kasutamist, need teevad omakorda sõiduki sidumise kliendi BMW ID ja My BMW rakendusega oluliselt lihtsamaks. Nutitelefoni ühendamine auto ekraanidega Apple CarPlay ja Android Auto abil kuulub samuti püsivarustusse.

Näidikupaneel koosneb 12,3-tollisest infoekraanist ja 14,9-tollisest juhtekraanist. BMW 8.5 põlvkonna QuickSelect tehnoloogiaga iDrive operatsioonisüsteem võimaldab muuhulgas istme- ja roolisoojenduse ning automaatse kliimaseade tööd juhtida nii ekraani kui häälkäskluste abil.

  BMW Maps navigatsioonisüsteem kuulub BMW 2. seeria kupee standardvarustusesse kui BMW Live Cockpit Plus osa, pakkudes senisest lihtsamat sihtkoha sisestamist ja kiiremat marsruudi muutmist. BMW Live Cockpit Professionaliga paketiga tuleb kaasa Augmented View, mis kuvab klaasile näiteks navigeerimist hõlbustavad suunanooled.

  Lisavarustusena saab muuhulgas tellida aktiivse püsikiiruse hoidja koos Stop & Go funktsiooniga ja võimekama parkimisabilise Parking Assistant Plus. Lisavarustuse hulgast leiab ka vastutulija pimestamist vältiva kaugtulede assistendi, BMW Drive Recorderi, elektriliselt juhitava klaasist katuseluugi, eemaldatava veokonksu ja Harman Kardon helisüsteemi.

  Uus BMW 2. seeria kupee tuuakse turule 2024. aasta augustis. Eestis algab M2 mudeli hind 84 640 eurost.

  Märksõnad: , , ,

  Populaarsed lood mujal Geeniuses

  Igal reedel

  Telli Autogeeniuse uudiskiri

  Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.