BMW avalikustas uue, üle 700-hobujõulise M5’e andmed ja hinna

Fotod: BMW

BMW M5 seitsmes (G90) põlvkond ületab võimsuse numbriga kõiki enda eelkäijaid ning saab esimest korda 40-aastase M5-mudelirivi ajaloos hübriidajami. Teisalt on tegu ka suurima ja raskeima M5 mudeliga läbi ajaloo.

Nelikveolise pistikhübriid M5 kapoti alt leiab 4,4-liitrise kahe turboga V-8, mis koostöös elektrimootoriga arendab kokku 535 kW ehk 727 hj (V-8 bensiinimootor toodab 585 hj). Hübriidajami maksimaalne pöördemoment on kokku 1000 Nm (bensiinimootori poolt 750 Nm), võimsus viiakse ratasteni kaheksakäiguline M Steptronic käigukasti abil.

Mootori võimsusest piisab M5 kiirendamiseks paigalt “sajani” 3,5 sekundiga. 200 km/h tunnis saavutab sõiduk paigalt startides 10,9 sekundiga, tippkiirus on elektrooniliselt piiratud kas 250 km/h või eraldi tellitava M Driver Package puhul 305 km/h.

G90 põlvkonna M5 pikkus on 5096 mm, laius 1970 mm ning kõrgus 1510 mm. Sportliku luksussedaani kaal on 2435 kg ja täismass 2940 kg. WLTP kohaselt on pistikhübriidi keskmine kombineeritud kütusekulu 1,7-1,6 liitrit saja kilomeetri kohta.

Tühja akuga sõites jääb keskmine kombineeritud kütusekulu WLTP tsüklis suurusjärku 10,3 kuni 10,2 liitrit 100 kilomeetri kohta. Uus M5 suudab täiselektrilises režiimis ühe laadimisega läbida 67-69 kilomeetrit (WLTP kohaselt kulub elektrit 25,5-25 kWh/100 km), täiselektrilises režiimis on auto tippkiirus 140 km/h. Auto põhjaosas asuva aku maht on 18,6 kWh ja laadimisvõimsus kuni 7,4 kW.

Üks hübriidajam – mitu iseloomu

M5 väljalaskesüsteem sisaldab mootoriheli tonaalsust muutvaid elektrooniliselt juhitavaid klappe, sõiduki tagaosas on kaks paari M-mudelitele iseloomulikke 100-millimeetrise musta kroomviimistlusega summutiotsikuid. Elektrimootori puhul hoolitseb helitausta eest BMW IconicSounds Electric, mis reageerib kiirenduspedaali liigutustele täiselektrilises režiimis sõites.

BMW M5 puhul saab juht hübriidajami tööd reguleerida M HYBRID nupu abil: soovi korral saab sõitmisel kasutada kas tasakaalustatud ning kütusekulu kokkuhoiule keskenduvat sisepõlemis- ja elektrimootori intelligentset koostööd või täiselektrilist režiimi, milles kulgedes aktiveerub 4,4-liitrine V-8 vaid kiirenduspedaali põhja vajutamisel või käiguvahetuslabade kasutamisel.

Efektiivseks pidurdusenergia taaskasutamiseks ja aku laadimiseks on töörežiim eCONTROL.
Drive Professional paketiga lisanduvad DYNAMIC ja DYNAMIC PLUS režiimid, mis valmistavad jõuülekandesüsteemi ja jahutussüsteemi ette ringrajal vajaminevaks pikaaegse kõrge koormuse talumiseks ning maksimaalse sooritusvõime pakkumiseks.

Nelikveoskeem M xDrive võimaldab välja lülitada DSC ehk dünaamilise stabiilsuskontrolli ning suunata veojõu vaid tagaratastele. M5 standardvarustusse kuulub elektrooniliselt juhitavate amortisaatoritega adaptiivne M vedrustus ja kuni 1,5 kraadi pööravad tagarattad.

Saab seadistada nii maantee kui ringraja jaoks

Uue BMW M5 keskkonsooli juhtpaneelilt leiab spetsiaalselt M5 jaoks disainitud nuppuderivi, kus asuv seadete nupp (Setup) pakub otseteed Drivelogicu süsteemi seadetele, kust saab muuta näiteks veermiku, pidurisüsteemi jaa M xDrive’i.

Kui SPORT-režiimi puhul saab dünaamilise stabiilsuskontrolli tööd piirata, siis DNS-i täielikult välja saab lülitada vaid valikulisse M Drive Professional paketti kuuluvat TRACK-režiimi aktiveerides. M Drive Professional sisaldab ka ajavõturakendust M Laptimer ning Boost Control funktsiooni, mis abistab juhti sprindis ja möödasõitudel.

Salongist leiame BMW kumerekraani koos standardvarustuses oleva esiklaasile infot kuvava Head-Up Display-ga. Standardvarustusse kuuluvad muuhulgas ka Merino nahksisu, soojendusega esiistmed, panoraamklaasist katuseluuk ja Bowers & Wilkinsi ruumiline helisüsteem.

Uue BMW M5 esmaesitlus on kavandatud Goodwoodi kiirusefestivalil juulikuu keskel, tootmine algab samal kuul BMW Dingolfingi tehases. Uus BMW M5 saabub turule selle aasta novembris, samal ajal esitleb BMW ka universaalkerega M5 Touringut.

BMW M5 hind algab Eestis 158 940 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.