Uudis

BMW i4 kontsept lubab peagi saabuvale elektrisedaanile suurt sõiduulatust

Genfi näituse raames avalikustas BMW täna oma i4 elektrisedaani järjekordse ideeauto, mis tootmisesse peaks jõudma juba järgmisel aastal.

Elektrirallis võrdlemisi maha jäänud BMW vajab hädasti järgmist hitti (i3 on populaarne, aga kauaks seda enam ei ole) ja i4 ning muidugi ka linnamaastur peaks olukorda muutma.

Disaini osas on raske öelda, kui palju jõuab ideeautost tänavale, aga ilmselt suured neerud jäävad. Hetkel võrdlemisi ulmelise ja ägeda auto puhul väga ei segagi, kui kogu sõiduk jääb ka tootmises sarnaseks. Eriti ilus on ideeauto salong.

Sõiduulatuse osas on sihikule võetud Tesla. BMW lubab oma 80 kWh akupakiga 435 kilomeetrit EPA standardi järgi, mis on Ameerika keskkonnaagentuuri oma ja alati palju karmim kui Euroopa WLTP.

Näiteks Porsche Taycan, millel on 93 kWh aku, sai EPA järgi kõigest 323 km sõiduulatust ning paljud ajakirjanikud on suutnud testides läbida tunduvalt pikema vahemaa. Seega peaks BMW ulatus päriselus küündima 500 kilomeetrini.

Autol on üks mootor, aga BMW sõnul pakub see kuni 530 hobujõudu, mis on ühe mootori kohta väga hea tulemus. Oma pärandist kinni hoides, siis BMW võrdleb mootori jõudlust V8 omaga. Kiirendus 0-100 km/h on 4 sekundit.

Kui need numbrid vastavad tõele, siis BMW viienda põlvkonna elektritehnoloogia on päris tublisti edasi arenenud ning leiab koha ka linnamaasturis.

Top Gear sai autoga ka lähemalt tutvuda:

FIRST LOOK | BMW i4: 523bhp and a 373-mile range – is this the car to take on Tesla?

Ok, so it’s just a ‘concept’, but this 530bhp electric saloon closely previews BMW’s production i4 due in 2021. And boring though it is to draw comparisons with Tesla on every electric car story, this one matters. Because like the massive-selling Tesla, this BMW is a compact saloon with superb range and acceleration. But don’t stop there. Let Jack Rix guide you through the design and thinking behind BMW’s next-gen EV, then leave your thoughts on it below 👇

Posted by Top Gear on Esmaspäev, 2. märts 2020

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.