Uudis

BMW i8 Roadster on kohal ja see on imeilus

Los Angeles on kindlasti üks kohtadest, kus ilma katuseta sportauto on igati õigustatud. Pidev soe päikesepaiste, värske mereõhk ja vapustavad mägiteed on vaid lühikese sõidu kaugusel. Tundub ka väga sobilik, et just samas linnas peatselt algava autonäituse raames avaldab BMW esimest korda hübriidist sportauto i8 katuseta variandi.

Uus i8 Roadster on tekstiilkatusega, mille automaatne eemaldamine või paigaldamine kestab vaid 15 sekundit, kuni 50 kilomeetrise tunnikiiruse juures. Roadster variant on kupee i8 mudelist kõigest 60 kilogramm raskem, kaaludes 1595 kg. Muljetavaldavad diagonaalis ülesse avanevad uksed on sarnaselt kupee autole ka lahtisel i8-l.

Kõik ülejäänud uuendused, mis pole seoses katusega, on leidnud tee ka värskendatud i8 kupee sõidukisse. Ennekõike on suurendatud elektrijõul saavutatavat sõiduulatust pea 50% võrra kuni 53 kilomeetrini. Seepärast on ka akude mahutavus tõusnud varasema 7,1 kWh pealt 11,5 kWh juurde.

Elektrimootorid toodavad uutes sõidukites 12 hj rohkem, kui esialgses i8-s, tänu millele on koguvõimsus tõusnud 374 hobujõuni. Kolmesilindriline, 1,5-liitrine bensiinimootor püsib identsena. Kiirendus seisust sajani on roadsteril ja kupeel vastavalt 4,6 ja 4,4 sekundit ning tippkiirus on mõlemal 250 km/h.

Uuenduskuuris on võrreldes algse kupeega ka väiksemad kosmeetilised muudatused ja nüüd on autol eraldi märgitud ka keretüübi tähis vastavalt Roadster või Coupe. Lisandunud on ka uue disainiga 20-tollised veljed ja kaks uut värvi, millest oranžikas “E-Copper” on nähtav ka piltidel.

Uus BMW i8 Roadster ja uuendatud kupee jõuavad kiiremate klientideni tuleva aasta maikuus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.