Uudis

BMW legendaarne 8. seeria naaseb tõenäoliselt järgmisel aastal

Foto: BMW

BMW peakorteris küpseb tõsine plaan naasta luksuslike sportkupeede areenile, tuues üle aastakümnete taas turule 8. seeria, mis 1999. aastal väikeste müüginumbrite tõttu tootmisest maha võeti. Peamiseks rivaaliks on loomulikult Mercedes-Benz eduka S-klassi kupeega, aga ka Bentley Continental GT.

Tõenäoliselt avalikustatakse esimene prototüüp 26. mail Itaalias toimuval autoüritusel Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Müügile peaks auto jõudma juba 2018. aastal.

BMW ambitsioonikas plaan näeb 8. seeriat ette BMW tehnoloogilise lipulaevana, mis võtab üle kõik viimase põlvkonna 7. seeria tehnoloogilised lahendused ning paigutab need sportlikusse ja üliluksuslikku kesta. Peamise turuna nähakse Ameerikat ja Hiinat, eriti just viimases on nõudlus luksusautode järgi pidevas tõusutrendis. Kuigi tõenäoliselt ei suudeta niipea S-klassi ja selle erinevaid mudeleid müüginumbrite poolest luksusklassi troonilt lükata, siis tehnoloogia ja luksuse osas on BMW-l plaanis esitada tõsine väljakutse. Vähemalt nii sõnastas tulevikuplaane BMW juht Harald Krüger.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.