Uudis

BMW peadisainer: “Autosid ei saa disainida sotsiaalmeedia kommentaaride põhjal.”

BMW 4. seeria kupee on nüüd väljas ja täpselt sellise disainiga, nagu arvata oli, kardeti ja mine tea, äkki isegi loodeti.

Autocar vestles BMW peadisaineri Domagoj Dukeciga, kes selgitas, miks selline tee valiti, kuigi juba kontseptautost alates on olnud arvamused väga vastakad. Samuti on kõvasti pihta antud uuele 7. seeria ja X7 hiidmaasturi disainile.

Dukeci sõnul on 4. seeria radiaatorivõre disain väga tugev BMW brändikujundus. See auto peab olema äratuntavalt BMW, selgelt eristuv ja aastate pärast vaadatakse seda hoopis teistmoodi.

“Need “neerud” on olnud aastakümneid BMW kõige äratuntavam element. 3. seeria on natuke tõsisem ja asjalikum auto, seega selle disainis läksime tagasihoidlikumat teed. 4. seeria on midagi muud ja vajab ka vastavat välimust,” selgitas Dukec.

“Alati on keegi, kellele ei meeldi.”

Enim viidatakse uue disaini puhul pea saja aasta tagusesse aega, kui sarnase esiosaga oli mudel 328. “See loob ühenduse meie pärandi ja tänapäevase maailmaga,” ütles peadisainer.

Dukeci sõnul on disainimine nii loominguline protsess, et seal ei saa kuulata sotsiaalmeedia kommentaare. Tema sõnul on alati inimesi kellele meeldib ja kellele ei meeldi, ükskõik, mida sa teed.

“Oluline on disainida midagi erilist. Midagi, mille üle sa oled uhke. Ma saan aru, et hetkel on see väga vastuoluline, aga olen kindel, et see on õige tee ning kujundab väga tugevalt edasist BMW brändi ja selle erilisust.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.