Uudis

BMW plaanib X8 linnamaasturist ehitada ka M-versiooni?

Foto: BMW X7 M Performance Parts

Pärast BMW siiani suurimat linnamaasturit X7-t, on pikalt olnud sosinad, et tuleb ka sportlikum versioon nimega X8. Võimalik M-variant saaks olema võimsaim BMW, mis eales toodetud, vahendab Autocar.

BMW, kes reklaamib oma tooteid slooganitega nagu “Freude am Fahren” (saksa keeles sõidunauding või -rõõm) ja “The Ultimate Driving Machine” (inglise keeles ülim sõidumasin) on jõudnud kohta, kus nende võimsaim auto saaks olema suur ja raske linnamaastur.

BMW X8 oleks Saksa autotootja maasturite lipulaev, mis liidaks X7 suuruse ja luksuslikuse mõnevõrra sportlikuma sõiduelamusega.

Potentsiaalselt saabuv X8 M saaks hübriidajami, mis koosneks 4,4-liitrisest V8st ja elektrimootorist. Autocari kõlakate kohaselt võib võimsus küündida kuni 760 hobujõuni. Selline number muudaks X8 M linnamaasturi võimsaimaks seeriatootmisesse jõudnud BMW-ks.

Osaliselt veel huvitavam kõlakas on aga X8 M-i nelikveo süsteem. Autocari allikate kohaselt võib linnamaastur saada sama lahenduse, mis on kasutuses M5 ja M8 mudelitel.

Antud nelikveo eripäraks on fakt, et sõidurežiimi menüüdest saab hetkega muuta tagaveoliseks. Potentsiaalselt võime siis näha üle kahe tonni kaaluvat linnamaasturit, mille saab muuta tagaveoliseks. Kõlab juba huvitavamalt.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.