BMW ideeauto Skytop saab V-8-mootori ja on lootust, et seda hakatakse ka tootma

Fotod: BMW

Saksa autotootja uus ideeauto vihjab, et tulevikus võib taas üle pika aja tulla müügile rariteetne ja piiratud tootmisarvuga sportauto sarnaselt kunagise Z8-ga.

Selles ideeautos seguneb BMW minevik praeguse disainiga ning seega leiame grand touring’u autodele omase pika kapoti ja terava hainina ning samas ka valgustatud “neerud”. Ukselinkide asemel on hoopiski ukse ülemises ääred väikesed “tiivad”, millest kinni haarata.

Autot läbib ka ühtne nn selgroostilistika, mis algab kapotil nähtava reljeefina, jätkub läbi interjööri ja lõpeb pagasiluugi peal alumiiniumist liistuga. Kõige selgem viide kunagisele Z8-le on peened LED-tagatuled ja ka kapoti all peituvate silindrite arv.

Skytop saab V-8, mis peaks olema kõige võimsam sisepõlemismootor, mis hetkel BMW valikus on. Täpsemaid tehnilisi andmeid pole autotootja aga kahjuks avaldanud.

Interjöör on natuke vähem silmapaistev, kuid väga kvaliteetne ja puhta joonega. Rohke nahaga viimistletud salongis on kaks istet, mille taha jäävad elektriliselt langetatav tagaaken ja nahaga viimistletud turvakaar.

Halba ilma trotsides saab nahaga kaetud katuse kahes osas käsitsi peale panna. Ilusa ilmaga saab katusepaneele hoida pagasiruumis.

Kuigi kere värv on BMW sõnul spetsiaalselt selle mudeli jaoks toodetud hõbedane toon, on selgelt näha ka pronksjat metallikläiget. Interjöör koos katusepaneelide ja turvakaarega on kaetud punakaspruuni nahaga.

Autocar peab võimalikuks, et Skytopist edasi arendatud seeriatootmismudel on täiesti reaalne. Kui sellise auto tootmine saaks rohelise tule, võiksime seda turul näha umbes kahe aasta pärast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.