Uudis

BMW teeb Apple CarPlay kasutamise tasuliseks teenuseks

Foto: kuvatõmmis/YouTube/West German BMW.

BMW on esimene autotootja, kes on muutnud oma sõidukites Apple CarPlay kasutamise tellimuspõhiseks teenuseks, vahendab väljaanne Auto Express. Muudatus puudutab kõiki uusi BMW-sid, millel on kõige viimane 7.0 operatsioonisüsteem – esmakordselt nägime seda 2018. aasta X5-l.

BMW Suurbritannia kodulehelt on võimalik oma sõidukile Apple CarPlay Preparation nimeline teenus tellida hinnaga 85 naela (ligikaudu 95 eurot) või osta “eluaegne” pakett hinnaga 295 naela ehk 329 eurot. Soovi korral on võimalik Apple CarPlay tellida ka kolmeks aastaks hinnaga 255 naela (285 €).

Kuigi kolme aasta ja eluaegse paketi vahe on vaid 40 naela, võib see BMW-le pikemas perspektiivis kasu tuua, kuna kolmeaastased liisingulepingud on vähemalt Suurbritannias levinud. Seega on reaalne, et BMW saab ühe ja sama sõiduki CarPlay teenuse pealt lõigata kasu isegi mitu korda.

Tootja teatel kehtib uus hinnasüsteem umbes 65% kogu mudelivalikust, kuid laieneb lähemas tulevikus vastavalt mudelite uuenemisele. Põhjenduseks on toodud asjaolu, et kõik kliendid ei ole Apple CarPlay kasutamisest huvitatud ning muutes teenuse tellimuspõhiseks on võimalik auto baashinda sellevõrra langetada.

Seni teadaolevalt on kõikide teiste autotootjate mudelites Apple CarPlay kasutamine tasuta ega vaja kliendi poolt lisaväljaminekuid.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.