Uudis

BMW tootejuht: suur iluvõre on õige tee ja kliendid on väga rahul

Uus BMW 7. seeria Foto: Paula Johanna Adamson

BMW aina suurenev võre on automaailmas juba mõnda aega palju nalja ja samas ka muret tekitanud. Paljud pole rahul, sest nende arust on asi juba naeruväärne. Kui BMW näitas oma järgmise 4. seeria kontseptautot, siis selle disaini järgi võib järeldada, et võre osas tagasi küll pole plaanis tõmmata.

BMW tippjuhid on disainiteed agaralt kaitsma asunud. Hiljutises intervjuus Autocari ajakirjale ütles tootearenduse asepresident Dieter Henrich, et edu saavutamiseks on see ülioluline.

4. seeria kupee ideeauto näitab, et võre saab veelgi suurem olla.

“Kliendid nõuavad seda. Nad tahavad, et auto saadaks sõnumi, et sellel oleks iseloomu. Seega otsustasimegi oma oma fookuse sellele sättida ja teha oma autod veelgi tugevamaks ja silmapaistvamaks.”

Ühes asjas kuulati kliente ja see muudeti tagasi

Henrich ütleb ka, et nad võtavad oma klientide tagasisidet väga tõsiselt. Kui näiteks 2018. aastal näidati Vision iNext kontseptlinnamaasturit, millel oli suur võre, aga see polnud keskelt tavapäraseks kaheks “neeruks” eraldatud, siis oli tagasiside väga negatiivne.

Selle ideeauto kokkuehitatud “neerud” ei meeldinud klientidele üldse.

“Kuigi selle põhjuseks oli vajadus erinevate andurite jaoks, mis isejuhtimist toetavad, siis otsustasime keskenduda selliste seadmete arendamisele, mis ka läbi kroomi suudaks toimida ja seega saaks keskele eraldava riba alles jätta,” selgitas BMW disainijuht Demagoj Dukec.

BMW sõnul kaaluti ka i3 puhul elektriautolikuma esiosa kujundamist, aga ka siis otsustati, et “neerud” on nii oluline BMW element, et ilma nendeta ei ole auto ikkagi õige BMW.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.