Uudis

BMW valmistub turule tooma M2 veelgi rajumat versiooni

BMW M2 CompetitionFoto: Paula Johanna Adamson

“Nürburgringil on nähtud testimas…”

Niimoodi algavad uudised tähendavad enamjaolt midagi head. Autocaril on fotod ja siseinfo 2020. aastal müügile tulevast BMW M2 CS mudelist, mis saab olema esimese põlvkonna M2 viimane versioon enne, kui saabub mudeliuuendus.

Nagu sellistel sportlikkusele orienteeritud mudelitel ikka, peamine rõhk on läinud kaalukaotusele ja aerodünaamikale. Esimesed õhuvõtu avad on suuremad, spoiler madalam, külgmised õhusuunajad on muudetud ning tagumine spoiler on samuti suurem.

Korralik dieet

Metallist katus on asendatud süsinikkiuga, mis on küll vaid 5 kg kaalusäästu, aga kuna see asub auto kõige kõrgemas kohas, aitab see kaalukeset oluliselt allapoole tuua. Interjööris on samuti mindud võimalikult suure askeetlikkuse teed ja seega on auto kaaluks 1540 kg. See teeb ligi 100 kg vähem kui M2 Competition.

M2 saabki hetkel osta vaid Competition versioonis.Foto: Paula Johanna Adamson

Mootorile on tuleb juurde umbes 16 hobujõudu. Ostjatel on valik manuaalkasti või 7-käigulise topeltsiduriga kasti vahel.

Ümber häälestatakse ka vedrustus ja pidurites kasutatakse süsinikkeraamilisi nagu ka M3 ja M4 autodel. See tähendab omakorda 4 kg kaalusäästu iga ratta kohta.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses