Uudis

Bolt Drive katsetab liiklusohutuse tõstmiseks reaktsioonivõime testi ning jälgitakse ka autode sõidukiirust

Bolt Drive on enda väitel teinud kõik endast oleneva, et auto­rooli pääseks vaid juhtimisõigusega inimesed, ning jälgib ka nende käitumist liikluses.

Viimastel kuudel on palju räägitud Bolt Drive’i liiklusõnnetustest ja sellest, kas Bolt saaks neid õnnetusi kuidagi ära hoida. Kuna Bolt Drive pakub renditeenust, võtab Bolt Drive suunajuhi Lukas Yla sõnul juht täieliku vastutuse liikluseeskirjade järgimise ja ohutu liiklemise eest. Sellest hoolimata töötab Bolt mitmete lahenduste suunas, liikluskultuuri parandada ja ohutust suurendada.

Tõsiasi on see, et Bolt Drive’i autod ja nendega liiklemine ei erine kuidagi isiklikest autodest, õnnetusi juhtub paraku mõlemaga. Arvestades kõikide sõitude mahtu, on Bolt Drive’i rendiautodega juhtunud õnnetuste arv Yla sõnul väga väike – 99,98% kõikidest sõitudest tehakse ühegi probleemita.

Sõidukiiruse jälgimine ja reaktsioonivõime test

“Suhtume liiklusohutusse täie tõsidusega ja oleme välja töötamas mitmeid lahendusi, mis aitaks juhtide liikluskäitumist parandada. Kiire lahendusena oleme rakendusse lisanud hoiatused joobes sõitmise kohta,” ütleb Yla.

Autodesse paigaldatud lisavarustus võimaldab Boltil jälgida ka autode sõidukiirust. Kui juht ületab kiirust, võetakse temaga ühendust ja hoiatatakse liiklusseaduse rikkumise eest. Korduvate rikkumiste korral blokeeritakse juhi konto nii, et tal ei ole edaspidi võimalus kasutada ühtegi Bolti teenust.

Lisaks katsetatakse hetkel funktsiooni, mis testib enne sõidu alustamist juhi reaktsioonivõimet. Kui reaktsioonivõime on nõrgenenud – seda ükskõik millisel põhjusel, näiteks väsimus mõjub reaktsioonivõimele sama laastavalt kui joove – ei tasuks ühelgi juhil sõiduki rooli minna, sest nii on ta ohtlik endale kui teistele.

Pärast testimisperioodi lõppu tehakse lõplikud järeldused, kas taoline funktsioon täidaks eesmärke ja samal ajal ei mõjuks eeskujulikele kasutajatele häirivalt. Testitakse ka muid võimalusi, sealhulgas näiteks pardakaamerate kasutuselevõttu, mis annaksid parema ülevaate teel toimuvast.

Liiklusseaduse rikkumine rendiautoga toob kopsakad trahvid

Yla rõhutab, et liiklusseaduse järgimine on kohustuslik kõikidele autojuhtidele, juhtigu ta siis rendi- või isiklikku autot.

Lisaks riigi poolt määratud karistustele ja trahvidele on kasutaja kohustatud maksma renditeenuse pakkujale ka leppetrahvi, kui see on kasutustingimustes ette nähtud. Näiteks kui inimene sõidab rendiauto roolis alkoholijoobes, on see Bolt Drive’i kasutustingimuste rikkumine, mille eest on ette nähtud 2000 euro suurune trahv.

Kasutustingimuste rikkumise korral ei kehti ka kindlustus, mis tähendab, et juht peab lisaks trahvile isiklikult tasuma ka kõikide muude kahjude, näiteks auto paranduse eest. Lõplik summa võib ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Võlgade sissenõudmisel teeb Bolt koostööd inkassoga, seega inimesed peavad olema valmis kõigiks sellega kaasnevateks ebamugavusteks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.