Bolt Drive kolmekordistab oma autoparki Baltikumis


Eesti tehnoloogiaettevõte Bolt sõlmis liisingu raamlepingud Luminori ja Swedbankiga, millega pangad tagavad ettevõttele kokku kuni 126 miljonit eurot uute Bolt Drive’i autode finantseerimiseks. Raamlepingute eesmärk on kolmekordistada Bolt Drive’i autoparki Baltikumis ja pakkuda elanikele paremaid liikumisvõimalusi.

Swedbank rahastab autode ostmist kuni 80 miljoni euroga ja Luminor kuni 46,2 miljoni euroga. Sõlmitud raamlepingud võimaldavad täiendada Bolt Drive’i Baltikumi autoparki, kuhu kuuluvad erinevad sõidukid alates väikeautodest kuni maasturite ja kaubikuteni. Uued autod võetakse esimesena kasutusele Tallinnas, Riias, Jurmalas ja Vilniuses.

Bolt Drive’i Eesti juhi Henriko Aeru sõnul on vajadus autopargi laienemise järele suur. “Võrreldes möödunud aastaga on Eestis tehtud sõitude arv kordades kasvanud ja see tekitab vajaduse täiendada autoparki.

Eesti näitel usume, et lühiajalise autorenditeenuse kasutus kasvab kogu Baltikumis. Teame, et 68 protsenti Bolt Drive’i kasutajatest näeb rendiautosid kui reaalset alternatiivi isiklikule autole. Meil on hea meel, et pangad usuvad rendiautode tulevikku ja on valmis meiega ärimudeli arendamisel käed lööma,” ütles Aer. 

Aeru sõnul näitab kasutusstatistika, et rendiautot kasutatakse keskmiselt märksa aktiivsemalt kui keskmist isiklikku autot, mis seisab 95 protsenti ajast parkimisplatsil. Aer tõi välja, et kui Tallinnas on umbes kaks parkimiskohta ühe auto kohta, siis rendiautode populaarsuse kasvades võiks see linnaruum vabaneda näiteks parkide või haljasalade rajamiseks.

“Inimesed mõistavad, et mugavam ja soodsam on teha vajalikud sõidud rendiautoga ning muul ajal kasutada ühistransporti või kergliiklusvahendeid ja isikliku auto omamine on linnaruumile vaid lisakoormus,” sõnas ta. 

Esimesed 300 Bolt Drive’i autot jõudsid tänavatele 2021. aasta mais Tallinnas, nüüdseks on teenus laienenud ka Riiga, Jurmalasse ja Vilniusesse – kolme riigi peale kokku on saadaval ligikaudu 2000 autot. Mõlemad pangad on kahe Bolt Drive’i tegutsemisaasta jooksul finantseerinud enamiku Baltikumis saada olevate rendiautode soetamist. 

Bolt Drive’i autorendi hinnad algavad 13 sendist minutis. Auto kasutamiseks peab juht olema vähemalt 20-aastane ning tal peab olema B-kategooria juhiluba ja vähemalt aastane autojuhtimise kogemus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.