Uudis

Britid ehitavad piiratud koguse kõige-kõigemat BMW E30 M3

Foto: http://reduxleichtbau.com/

Suurbritannia ettevõte Redux Restoration pakub peensusteni minevat restomod-stiilis tuuningut legendaarsele BMW E30 M3’le.

Restomod tuuningud on aastatega läinud aina kallimaks ja ihaldusväärsemaks. Olgu see Singeri Porsched või Alfaholicsi Alfa Romeod. Nüüd on ühed briti tuunijad ette võtnud BMW originaal E30 põlvkonna M3 sportauto.

Foto: http://reduxleichtbau.com/

Tööd alustatakse doonorauto täielikult juppideks võtmisega. Osad kerepaneelid asendatakse kergemate süsinikkiust variantidega, et hoida auto kaal miinimumi lähedal.

Kuigi jõuallika vahetus vabalthingava V8 vastu E90 põlvkonna M3’st oli kaalumisel, otsustas Redux siiski jätkata E30 M3 enda 4-silindrilisega. Muidugi leitakse mooduseid mootorist rohkem võimsust välja pigistada.

Mahtu suurendatakse 2,3-liitrist 2,5-liitrini ja mitmed mootorisisesed komponendid asendatakse tugevamatega, et tagada vastupidavus. Võimsus viiakse 392 hobujõuni.

Võrdluseks, et kõige esimesel E30 M3’l oli 195 hj ja lõpuks viimasel, Sport Evolution variandil, 238 hj.

Foto: http://reduxleichtbau.com/

Muidugi uuendatakse ka käigukast, hooratas, sidur ja diferentsiaal, et kõik saaksid suurema võimsusega toime tulla. Kurvides aitab EXE-TC Competition vedrustus ja pidurdusteekonda vähendab AP Racing pidurid.

Mudugi ei jää puutumata ka interjöör. Salongi saab iga omanik oma heaksnägemise järgi valida naha, alcantara või tavalisema tekstiili vahel.

Foto: http://reduxleichtbau.com/

Kokku ehitab Redux 30 tuunitud M3’e. Kuigi hinda pole Redux avaldanud ei saa selline ettevõtmine odav olema. Muidugi peavad kõik kliendid ise doonorauto muretsema, mis viibib töökojas 18-24 kuud, kuniks valmib üks rariteetne E30 M3.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.