Bugatti näitas Genfi näitusel uut maailma kõige kallimat autot

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Legendaarsest Type 57 SC Atlantic mudelist inspireeritud La Voiture Noire.Fotod: Bugatti.

Maailmas on nüüd uus kõige kallim uus auto, mille tootja on muidugi Bugatti. Genfi autonäitusel avalikustatud La Voiture Noire on pea 1500-hobujõuline superauto, mis on inspireeritud ikoonilisest Type 57 SC Atlantic mudelist.

Tegu ei ole põhimõtteliselt täiesti uue mudeliga. La Voituire Noire põhineb Chironil ja selle mootoriks on “tuttav” 8,0-liitrine nelja turboga 16-silindriline mootor, mis toodab täpselt 1500 hobujõudu ehk 1103 kW ja 1600 Nm väänet.

Disaini poolelt on uue mudeli esivõre nii Veyronist kui Chironist rohkem rõhutatud ning sõiduki tagaosas püüavad pilku pidev valgustatud joon ja suurtes tähtedes tootja nimi.

Kuus summutiotsa ja kinnine mootorikate

Sõiduk oli juba enne debüüti endale 11 miljoni euro (enne makse) eest omaniku leidnud. Bugatti pole sõiduki ostja identiteeti avalikustanud, kinnitades ainult, et tegu oli “Bugatti entusiastiga”.

Bugatti president Stephan Winkelmanni sõnul on “tõelise luksuslikkuse vormiks individuaalsus”, mida La Voiture Noire kindlasti sümboliseerib. Kuid La Voiture Noire ei ole lihtsalt võimas Bugatti, vaid firma tõsiselt erakordset ajalugu tähistav sümbol.

Maailma kalleim auto kadus saladuslikult natside rongilt

La Voiture Noire ajalugu saab alguse Bugatti Type 57 SC Atlantic mudelist, mida ehitati aastatel 1936 kuni 1938 vaid neli tükki. Üks müüdi prantsuse ettevõtjale ning saeti hiljem pooleks, kuna jäi raudteed ületades kinni.

Teise omanikuks sai üpris jõukas parun nimega Victor Rothschild, kelle mudelit omab nüüd Ameerika kollektsionäär Peter Mullin. Kolmas Type 57 SC Atlantic on algse omaniku käest jõudnud nüüdseks ei kellegi muu kui Ralph Laureni garaaži.

Type 57 SC Atlantic ja tema tänapäevane kaksikvend.

Mis aga sai neljandast legendaarsest Bugattist, mille omanikuks oli Bugatti asutaja ning sõiduki ehitanud Ettore Bugatti enda poeg Jean, kes samas sõidukis ka hukkus?

Kui natsid 1940. aastal Bugatti Molsheimi tehase hõivasid, laeti kõik oluline vara rongidele. Nende seas ka La Voiture Noire. Kui rong aga sihtpunkti jõudis, oli Bugatti Type 57 vagunist kadunud.

Arvestades nüüd asjaolu, et Ralph Lauren ei olnud oma Atlanticut 100 miljoni dollari eest maha müüma, saaks praegu leitud neljandast legendaarsest Bugattist suure tõenäosusega maailma kalleim auto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.