Uudis

Bussifirma: Liiklusseisak, kus buss jäi raudteele lõksu, tekkis tänu kõrvalharult kolonni vahele lastud autodele

Täna hommikul jäi Tartus Aardla raudteeülesõidukohas tõkkepuu ja rongi vahele buss. Bussifirma SEBE esindaja sõnul tekkis liiklusseisak tänu kõrvalharult kolonni vahele lastud autodele, mis bussi edasiliikumise blokeeris.

SEBE juhatuse liikme Üllar Kaljuste sõnul on Aardla tänaval lähestikku kaks raudteeülesõidukohta, millest mõlemad ülesõidud on reguleeritud oma tõkkepuuga. Kui esimene raudtee on kinni, võib juhtuda, et ülesõitu ootavate autode kolonn sellele ülesõidule võib ulatud järgmise raudtee ületuse kohani.

“Täna hommikul selline olukord ka tekkis. Liinikorralduslikult on vahetult peale videos nähtavat ülesõidukohta liinil parempööre ning bussijuht eeldas liiklusvoogu hinnates, et saab raudtee ohutult ületada ning parempöörde sooritada. Kahetsusväärselt tekkis aga liiklusseisak kiiremini tänu kõrvalharult kolonni vahele lastud autodele,” selgitas ta.

Bussijuhi sõnade kohaselt peatus tema ees olev auto lausa raudteel, bussil jäi raudteeni turvaline ligi 4-5 meetrine vahemaa.

Kaljuste sõnul bussijuht teadvustas endale ka olukorra, et tõkkepuu võimalikul sulgumisel, jääb buss tõenäoliselt napilt tõkkepuu alla. Pärast mõnemitutilist seismist hakkas ka kõnealune raudtee sulguma ning bussijuht võttis vastu teadliku otsuse liikuda bussiga diagonaalis edasi et vältida bussiga tõkkepuu alla jäämist.

“Tegevust, et buss jäi rongi ja tõkkepuu vahele, võib nimetada kindlasti ohtlikuks aga bussijuht püüdis leida tekkinud olukorrale parimat lahendust ja tema käitumine bussiga oli kontrollitud,” rääkis Kaljuste.

“Paneme oma bussijuhtidele südamele täiendava tähelepanelikkuse vajaduse Aardla tänava raudteeülesõidul, et selliseid ootamatuid olukordi vältida ning usun, et ka Tartu linna liiklusspetsialistid teevad omapoolseid otsuseid, kas nimetatud ülesõitude liiklusplaneeringus pole puudujääke,” selgitas ta.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.