Cadillac ja Ferrari näitasid oma järgmise aasta Le Mans’i tippklassi autosid

Fotod: Cadillac

Oleme palju kajastanud järgmisel aastal saabuvaid uusi Le Mans Hypercar (LMH) ja Le Mans Daytona Hypercar (LMDh) tippklassi sõiduked. Nüüd saame näidata rohkem pilte kahest saabuvast masinast: Cadillac ja Ferrari.

Cadillaci autot oleme natuke näinud, kuid nüüd on rohkem pilte, juurde lisatud tehnilisi andmeid ja ka plaanid, kus autga sõitma hakatakse.

Esiteks on Cadillac Project GTP Hypercar väga selgelt USA automargi disainikeelega: sirged, konkreetsed jooned ja teravad nurgad. Tegemist on LMDh kategooria autoga, mis tähendab, et see võib osaleda nii kohaliku IMSA kui ka FIA maailmameistrivõistluse (WEC) seeriates.

Ja täpselt seda Cadillac plaanibki. Erinevalt hiljuti avaldatud BMW LMDh masinast, mis sõidab hetke andmetel vaid Ameerikas, jättes vahele järgmise aasta Le Mans’i, plaanib Cadillac võistelda oma uue autoga mitmel rindel. Mõlemas seerias sõidutab Cadillaci autosid Ganassi Racing ja Põhja-Ameerikas lisandub veel Action Express meeskond.

Cadillac Project GTP-l on jõuallikaks 5,5-liitrine V-8 mootor, mis on paaritatud juba ettekirjutatud hübriidajamiga, mida kasutavad kõik LMDh klassi sõidukid. Cadillac alustab auto testimist sellel suvel ja debüütsõit leiab aset tuleval jaanuaril, Dayton 24-tunni sõidul.

Ferrari naaseb tippklassi pärast 50 aastat

Lisaks Cadillacile näitas esimest korda oma LMH klassi autot ka Ferrari. Kuna Itaalia autotootja pole varem kunagi oma saabuvat autot näidanud, siis ei paljasta esimene pilt just palju. On näha sirgeid esitule LED ribasid, Ferrari logo ja muidugi ka punast kerevärvi.

Erinevalt Cadillacist on Ferrari LMH klassi. Kuigi mõlemad sõidukid lähevad Le Mans’i seeriate tippklassi alla on LMH pisut laiemate kriteeriumitega, mistõttu saab Ferrari arendada näiteks enda hübriidajami ja ka sisepõlemismootori valik on laiem, kuna see ei pea olema tootmises oleva mootori baasil.

Hetkel on Ferrari vaid kinnitanud, et koostöös AF Corse meeskonnaga, kes on aastaid sõitnud Ferrari autodega Le Mans’i GTE klassis, võetkse osa FIA WEC maailmameistrivõistlusest ja muidugi ka Le Mans’ist.

Foto: Ferrari

Testsõidud peaksid uue Ferrari autoga algama lähinädalatel, seega on loota esimesi pilte sõitvast autost õigepea. Ferrari on kinnitanud, et välimuselt on palju viiteid nende hetkel tootmises olevatele superautodele.

Viimati osales Ferrari Le Mans’i 24-tunni sõidul tippklassis 1973 aastal Ferrari 312 PB võidusõiduautoga. Uue LMH autoga tähistades järgmisel aastal 50 aastat viimasest osavõtust.

Kokkuvõttes on järgmisel aastal Le Mans Hypercar tippklassis oodata Prantsusmaa 24-tunni sõidule järgmisi automarke: Peugeot, Porsche, Cadillac, Ferrari ja juba LMH klassis sõitvad Toyota ja Glickenhaus.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.