Uudis

Cadillac naaseb Le Mans’i 24-tunni sõidule uue tippklassi võidusõiduautoga

Fotod: Cadillac

Viimasel ajal oleme kajastanud palju lähiaastatel saabuvaid Le Mans’i uue prototüüp tippklassi (LMH või LMDh, olenevalt autost) võidusõiduautosid. Põhjus on lihtne: asjad lähevad tõesti kuumaks ja uusi või naasevaid autotootjaid on väga palju.

Siiani on kindel, et 2023. aasta Le Mans’i 24-tunni sõidul näeme juba hetkel konkurentsis olevaid Toyota ja Glickenhausi autosid ja juurde lisanduvad järgmise pooleteise aasta jooksul veel Peugeot, Porsche, Ferrari, Audi, BMW ja nüüd ka Cadillac. Kõlakad käivad ka Acura, Alpine, Bentley, Lamborghini ja McLareni ümber, kuid kivisse raiutud plaane pole ükski autotootja veel avaldanud.

Cadillac on USA kestvussõidu sarjas IMSA edukalt konkureerinud mitu aastat praeguses DPi tippklassis ning nende Cadillac DPi-V.R on võitnud viimase nelja aasta jooksul meistritiitli kahel korral. Ilmselgelt selle edu pealt plaanib USA autobränd jätkata ka uues LMDh klassis.

Kuigi IMSA seerias on klassi nimi GTP (Grand Touring Prototype) on rahvusvahelisel tasemel tegemist siiski LMDh (Le Mans Daytona hypercar), milles võtavad osa ka paljud eelpool nimetatud konkurendid.

Nagu LMDh klassile kohane, on hübriidajam kindla spetsifikatsiooniga, mis on kõikidel autodel sama. Cadillaci puhul on auto valmistatud koostöös Dallaraga, kes toodab võidusõiduatode šassiisid erinevatele prototüüp- ja vormelsõidukitele.

Välimuselt on Cadillaci auto selgelt ära tuntav brändile omaks saanud sirgeid jooni ja teravaid nurki hõlmava disainiga. Jõuallika osas pole Cadillac kinnitust andnud, kuid esimesest videost on selgelt kuulda V-8 mürinat.

Esimene võidusõit uue Cadillaci jaoks on järgmise aasta Daytona 24-tunni sõit jaanuaris. USA autotootja kinnitas ka, et nad kavatsevad osaleda ka Le Mans’i 24-tunni sõidul, kus nad viimati sõitsid 2002. aastal, samuti prototüüp tippklassis (LMP900).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.