Uudis

Chevrolet hakkas müüma 10,3-liitrist V-8 mootorit

Foto: Chevrolet

Vaiksed elektriautod on suure hooga saabumas, kuid sisepõlemismootoritel on veel oma luigelaul laulda. Hiljuti tutvustas Chevrolet suurt ja väga võimsat V-8 crate mootorit, mida saab osta oma uue projektiauto jaoks.

Mootor nimega ZZ632/1000 on V-8 ja muidugi ka vabalthingav. USA’le omaselt on mootorimaht 632 kuuptolli, mis on meie mõistes 10,3 liitrit! Võimsust toodab jõuallikas 1004 hobujõudu 6600 pöörde juures ja piiraja küündib kuni 7000 pöördeni. Pöördemoment on lausa 1187 Nm.

Mida kogu selle võimsusega peale hakata? Eks ikka harrastada ameeriklaste rahvuslikku ajaviidet ja viia auto veerandmiilile kiirendama. Tegelikkuses on Chevrolet juba ette hoiatanud, et tõenäoliselt ei sobi mootor ühegi kohaliku osariigi nõuete ja seadustega, seega tänaval seda naljalt kasutada ei saagi.

Kuigi mõeldud kiirendusvõistlusteks, on veel tähelepanuväärne, et võimsuse saab kätte täiesti tavalise tanklabensiiniga. ZZ632/1000 mootori hinda pole Chevrolet veel avaldand, kuid esimesed mootorid peaksid klientideni jõudma tuleva aasta alguses.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.