Circle K avab lähiajal viis uut elektriautode laadijat

Foto: Circle K

Mootorikütuste jaemüügifirma Circle K avas teisipäeval kolm uut ülikiiret elektriautode laadijat Mäos, Pärnus ja Tartus. Enne suve on plaanis avada veel kaks ülikiiret laadijat Irus ja Tallinnas Sikupillis.

Mäos, Pärnus Riia maanteel ja Tartus Lõunakeskuse juures asuvatesse teenindusjaamadesse paigaldati Circle K enda 300kW kiirlaadijad. „Ülikiired laadijad võimaldavad vaid viie minutiga tagada elektrisõidukile ligi 100 kilomeetri jagu energiavaru,“ sõnas Melts.

Ta lisas, et need ajad, mil elektriauto laadimiseks pidi varuma eraldi aega, on möödumas ning Circle K paigaldabki täna vaid ülikiirlaadijaid, kus „lisajõu tankimiseks“ piisab ka vaid minutitest. „Meie eesmärk on, et elektri laadimine oleks klientide jaoks sama lihtne ja mugav nagu mootoribensiini või diislikütuse tankimine,“ rääkis Circle K Baltikumi e-mobiilsuse valdkonnajuht Teedo Melts.

Kiirlaadijates saab elektri eest tasuda Circle K äpiga. „Äpis saab klient registreerida oma maksekaardi andmed ning edaspidi laadimiseks vaid sellest piisabki,“ selgitas Melts. Ta sõnas, et õige pea on lisandumas ka nn One Time Payment ehk ühekorde maksmine, mis tähendab, et laadimise eest saab maksta ilma kasutajakonto loomiseta.

„Lähtume laadijate rajamisel sellest, et esmajärjekorras oleks laadijad olemas põhitrassidel. Seejärel rajame laadimispunktid tihedama asustusega piirkondadesse ning enimkasutatavate teede sõlmpunktidesse,“ selgitas Melts. Tema sõnul kasutatakse praegu laadijaid rohkem suuremates linnades – Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kuid ka Mäol asuv laadimispunkt on testimisperioodil osutunud väga populaarseks.

Circle K-l on üle Eesti kokku 79 teenindusjaama ning üheksas teenindusjaamas ka elektriautode laadijad: uued ülikiired Circle K laadijad Mäos, Pärnus Riia maanteel ja Tartus Lõunakeskuse juures,  Enefit Volt-ga koostöös 4 kiirlaadijat Tallinnas Laagris, Õismäel, Järvel ja Katusepapil, IONITY ülikiired laadijad Häädemeestel ja Märjamaal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.