Uudis

Circle K lõpetab biolisandiga bensiini 95 müügi

Enefit Volt laadimispunkt Circle K tanklas.Foto: Erik Riikoja

Circle K hakkab müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli. Seadusest tuleneva taastuvenergia kohustuse täidab Circle K parafiinse diislikütuse (HVO) osakaaluga diislikütuses ja Circle K teenindusjaamades olevate elektriautode avalike kiirlaadijate rohelise elektriga.

„Nii Maksu- ja tolliameti avaldatud statistika kui ka Circle K praktika näitab, et ligi 50% mootoribensiini klientidest kasutavad hetkel mootoribensiini 98, kuna see ei sisalda etanooli.  Me ei pea õigeks, et tarbijad, kes eelistavad etanoolita kütust, on olnud sunnitud kasutama kõrgema oktaanarvuga bensiini 98, kuigi nende sõidukile on soovituslik mootoribensiin 95, mis on ühtlasi tarbijale ka soodsam,“ selgitas Circle K Eesti AS peadirektor ja juhatuse liige Kai Realo. 

Realo rõhutas, et lisaks eelnevale, ei ole tänases  pandeemia-olukorras mõistlik  taastuvenergia nõuete täitmiseks konkureerida tervishoiuasutustega etanooli kasutamisel ning uues olukorras tuleb seetõttu rakendada pikemas perspektiivis terviklikke ja jätkusuutlikke lahendusi. 

Ilma etanoolita mootoribensiini 95 müüki toomise võimaldas ellu viia 2020. aastal vastu võetud vedelkütuse seaduse uus redaktsioon, millega muudeti kütusemüüjatele seatud tingimusi taastuvenergia osakaalu nõude täitmisel paindlikumaks –  taastuvkütuste  10%-osakaalu nõue tuleb täita kütuse maaletooja põhiselt ühe aasta jooksul ja taastuvenergia kohustust iga kütuseliigi liitris enam ei ole.

Taastuvenergia nõue täidetakse elektri abil 

Circle K täidab seadusest tuleneva 10% taastuvenergia osakaalu kohustuse läbi keskkonnasäästlikuma parafiinse diislikütuse ehk HVO lisamise diislikütusele, elektriautode avalike kiirlaadijate rohelise elektri kasutamise ja elektriautode laadimisvõrgustiku arendamise.

Alates jaanuarist hakkas Circle K oma teenindusjaamadesse tarnima lisaks etanoolivabale bensiin 98 milesPlusile ka etanoolivabu mootoribensiine 95 miles ja 95 milesPlus.

Plaani kohaselt peaks kõikides teenindusjaamades täielikult etanoolivaba mootoribensiin 95 olema saadaval hiljemalt veebruari lõpus – märtsi alguses. Vastava märgistuse 95E0 (ei sisalda etanooli) märgistuse saavad siis ka kõik tankurid.

Talveperioodil on kõikides Circle K teenindusjaamades saadaval ka -32°C kraadise külmataluvusega diislikütused, mis ei sisalda biodiislit FAME. 

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.