Uudis

Citroën toob sel aastal müügile täiesti uue universaalkerega tippmudeli C5 X

Citroën C5 X

Citroen tõi avalikkuse ette uue lipulaeva C5 X, mis ajastule mitteomaselt ei olegi täismõõduline linnamaastur, vaid tootja sõnul kombineerisid disainerid hoopis sedaani ja universaali omadused.

Auto kuulub tootja sõnul D-segmenti, kus on näiteks Audi A4, BMW 3. seeria ja Peugeot 508. Margi enda hierarhias paigutub C5 X Citroëni mudelivaliku tippu.

Kuigi tegemist ei ole linnamaasturiga, siis tavapärasest sedaanist on autol kliirens natuke kõrgem ja ka suure diameetriga 19-tollised veljed võimaldavad kõrgemat sõiduasendit.

Tootja rõhutab rohket ruumi tagaistmel, mis tuleneb 2785 mm telgede vahest. Mõõtude poolest, 4805 mm pikk, 1865 mm lai ja 1485 mm kõrge, paigutub auto D-segmendi keskmiste hulka.

Sõitjateruumi saab ise kujundada

Citroën pakub C5 X jaoks rätsepatööna valminud sõitjateruume, mida iga juht saab sõidukit tellides täpselt enda maitse järgi kujundada. Advanced Comfort istmed jätkavad Citroëni viimase aja suundumust, kus rõhk on ennekõike mugavusel, seda nii istmete kui vedrustuse puhul. Pistikhübriid-ajamiga mudelitele pakutakse ka aktiivvedrustust, mille kolm režiimi võimaldavad vedrustust sõidu ajal vastavalt vajadusele veelgi täpsememalt enda vajaduste järgi reguleerida.

Pakiruumi mahutavuseks on 545 liitrit, mis suureneb tagumisi istmeid alla klappides 1640 liitrini, pakkudes samas tasast põrandat, laia laadimisava, madalat lävepakku ja sirgeid külgseinu.

Lisaks sisepõlemismootoritele on valikus ka pistikhübriid, mille 225 hj arendav hübriidajam toimetab elektrilises režiimis kuni 50 km ulatuses ja kiirustel kuni 135 km/h.

Heads Up Display ehk avar ning värviline esiklaasile kuvatud näidukutepaneel on tootja esimene samm liitreaalsuse suunas. Autojuhid ei pea enam pilku teelt eemale suunama, et saada infot
kiiruse, navigatsioonijuhiste või telefonikõnede kohta.

Ühtlasi toob C5 X endaga Citroëni jaoks täiesti uue meediasüsteemi, mille põhirõhk on ühenduvusel.
Puutetundliku 12-tollise HD ekraani, 4 USB Type-C pistiku ja juhtmevaba laadimisdokiga süsteem
uuendab end reaalajas läbi pilveteenuste.

Uus C5 X pakub parimat poolautonoomset 2. taseme isejuhtimist, mida kehtivad regulatsioonid lubavad. Näiteks on juhi käsutuses Highway Driver Assist süsteem, mis ühendab adaptiivse kiirushoidiku, Stop & Go ja sõidurea hoidmise abivahendiga. Lisaks suure ulatusega pimeala tuvastamine ja tagurdamisel ristliikluse hoiatus.

Citroën C5 X jõuab müügile 2021. aasta teisel poolel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.