Uudis

CityBee autodesse unustati eelmisel aastal nii koer kui segumasin

CityBee autode läbisõit kasvas 2020. aastal ligi viis korda ja oli 5 miljonit kilomeetrit. Nõudluse suurenedes kasvas ka CityBee sõidukipark – kui aasta tagasi alustati 150 sõiduautoga, siis tänaseks on autopargis 350 sõidukit.

„Kõige enam kasutatakse automaatkäigukastiga sõidukeid, eelistatuim on Peugeot 308. Samas on kindel kasutajaskond ka pisikestel Fiat 500-del ning ka luksuslikematel maasturitel,“ sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

Ta nentis, et vastavalt nõudlusele on plaanis sõidukiparki järjepidevalt täiendada, juba sel kuul jõuavad Eestisse uued Volkswagen Golf 8-d. Lähiajal on soov turule tuua ka esimesed elektrisõidukid.

Kasutajaskond on noorenemas

Eelmise aasta statistika näitab, et CityBee kasutajaskond on noorenemas. Kui 2019. aastal olid peamised kasutajad 30-35-aastased meesterahvad, siis möödunud aastal olid kõige agaramad 25-30-aastased mehed.

Ühtekokku läbiti sõidukitega ca 5 miljonit kilomeetrit, mis on üle viie korra rohkem kui 2019. aastal. Ka keskmine rendiaeg ning läbitud vahemaa on möödunud aastaga kasvanud üle 60%.

Kui 2019. aastal renditi sõiduk keskmiselt 72 minutiks, mille jooksul läbiti 11 kilomeetrit, siis 2020. aastal oli keskmine sõiduaeg 119 minutit, mille jooksul sõideti pea 17 kilomeetrit. Kõige rohkem kasutatakse sõidukeid Tallinna kesklinnas, Lasnamäel ja Mustamäel.

„Ühelt poolt võib see tähendada, et üha rohkem kasutatakse sõidukit igapäevasteks toimetusteks, mille raames läbitakse mitu erinevat sihtpunkti ehk sõidukit ei kasutata ainult kodust tööle ja tagasi sõitmiseks.

Teisalt näeme, kuidas kasvab just suuremate sõidukite kasutamine ehk CityBee sõidukiga tehakse ka nädalavahetusel nii pere- kui sõpruskonna sõite,“ kirjeldas Ait.

Sõidukisse on unustatud koer ja segumasin

Kasutajaskonna kasvuga on kasvanud ka inimlike, kuid kentsakate juhtumiste arv. Näiteks on sõidukisse unustatud koer, mikrolaineahi ning segumasin. Kuna Citybeel on olemas autokasutaja info, kes viimati sõidukit kasutas, siis leiavad unustatud asjad enamasti kiiresti oma tee tagasi omanikeni.

„2020. aastal säästsid CityBee sõidukid kokku 2200 tonni C02-te. Arvutamisel oleme arvesse võtnud nii CityBee autopargi suurust, iga sõiduki eraldatava heitgaaside kogust kui ka rahvusvahelisi uuringuid, kui palju vähendavad sõidukijagamise sõidukid heitgaaside eritamist võrreldes sellega, kui samas ulatuses kasutaks tarbijad omaenda sõidukeid,“ sõnas Ait.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.