Uudis

Citybee laiendas oma tsoone Tallinna lähiümbrusesse

Sõidukijagamise ettevõte CityBee avas Eestis uued parkimistsoonid Sauel, Sakus, Keilas, Kiilis, Jüris ja Maardus. Lisaks laiendati kasutuspiirkondi Viimsis, Tabasalus ja Peetris.

“Paljud Tallinnas igapäevaselt tööl käivad inimesed elavad äärelinnades ning neil puudub isiklik sõiduk või nad ei pea otstarbekaks enda autoga igapäevaselt kesklinna sõita,“ sõnas CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait.

Ait lisas, et Maanteeameti andmetel kasvab Tallinnas registreeritud sõidukite arv iga aastaga viis protsenti ning samal ajal kasvab jõudsalt ka äärelinnade elanike arv.

„Linnaäärsetest asulatest sõidab iga päev ligikaudu 75 000 inimest autoga Tallinnasse tööle ehk linna tuleb iga päev juurde ca 50 000 sõidukit. See tekitab ühelt poolt nii ummikuid kui ka parkimiskohtade puudust kesklinnas, mida tegelikkuses saaks leevendada alternatiivsete liikuvusviisidega nagu sõidukijagamine,“ selgitas Ait.

Piirkonnad valiti küsitluse alusel

Uuringute kohaselt võib üks sõidukijagamise auto asendada 12 isiklikku autot ning isiklik sõiduk seisab keskmiselt 90% ajast parkides kas töökoha või kodu läheduses.

Uute tsoonidena lisandusid CityBee mobiilirakendusse Tallinna lähivallad Saue, Saku ja Kiili ning linnad Keila, Jüri ja Maardu. Lisaks laiendati kasutuspiirkondi Viimsis, Tabasalus ja Peetris.
Lisandunud tsoonide avamiseks viidi nii CityBee sotsiaalmeedias kui kasutajate seas läbi küsitlus, et selgitada välja piirkonnad, kus on teenuse jaoks suurim nõudlus.

Tänaseks on CityBeel Eestis kokku 350 sõidukit.

Toimetas Tarmo Tähepõld.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.