Uudis

CityBee retro-Audi sõideti katki ning auto jäeti maha

Fotod: Mark Ganjukov

CityBee tõi suvel oma valikusse nostalgiasõidukid mõnekümne aasta tagusest ajast. Ütleme siis, et noorklassikud. Eelmisel nädalal ilmusid internetti pildid CityBee Audi 80st, mis nukralt teel vedeles, üks esiratas viltu all. Uurisime ettevõttelt, kas tegemist oli avariiga, mis selle põhjuseks võis olla ja mis saab edasi?

CityBee esindaja vastas, et 18. septembri varahommikul toimus nende sõidukiga Audi 80 Tallinnas õnnetus, kus sõidukiga sõideti eeldatavasti üle äärekivi, mille tagajärjel tuli sõidukil ratas alt.

Õnnetusest teavitasid CityBee’d teised liiklejad, mitte juht ise. Firma teeb koostööd politseiga sündmuse üksikasjade väljaselgitamiseks.

Samuti tühi tagarehv näitab, et ilmselt on autoga liiga kiiresti üritatud kurvi võtta ja tabatud on ohutussaart.

Citybee paneb südamele, et kui keegi märkab, et nende autoga ületatakse kiirust või mõnel muul viisil käitutakse ebaseaduslikult, siis palume sellest koheselt CityBee klienditeenindusele ja politseile teada anda.

Kes ja kui suure summa ulatuses vastutab?

Tahtliku väärkäitumise puhul on juht alati vastutav. Kui õnnetus on põhjustatud juhi süül, siis vastutab juht kahju hüvitamise eest. Täpne summa sõltub tehtud kahjust, täpsemalt saab trahvimääradega tutvuda CityBee kodulehel.

Seal on kirjas, et kui juht on kahju eest vastutav, siis tuleb tal tasuda kuni 500 eurot. Kui tõendust leiab ohtlik ja vastutundetu käitumine, siis võib lisanduda trahv 300 eurot. Finantsvastutus tekkinud kahjude eest auto juhtimisel alkoholijoobes, narkojoobes või mingi muu joovastava aine mõju all on piiranguteta, mis võib tähendada ka täielikku kahjude välja nõudmist.

Hetkel on õnnetuses osalenud CityBee sõiduk teisaldatud ning toimetatakse esimesel võimalusel autoremonditöökotta üle vaatamisele. Lõplik kahju selgub peale ülevaatust.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.