Uudis

CityBee sõsarfirma toob Eestisse uue autorenditeenuse, mis asendab liisingut

CityBee sõsarfirma avab mõne kuu pärast Eestis tellimuspõhise autorenditeenuse MyBee.

„Erinevalt teistest klassikalistest autorendifirmadest on MyBee teenus subscription based ehk tellimuspõhine. Nii nagu hetkel saad endale tellida Netflixi või Spotify igakuist teenust, saad seda peagi teha ka sõiduki puhul,“ kirjeldas teenust CityBee Eesti juht Egert Kivisaar. Ta lisas, et MyBee autorent lisandub CityBee rakendusse lähikuudel.

„Kui CityBee põhifookuses on lühiajaline minuti, tunni või päevapõhine autorent ning kasutaja tasub vaid auto kasutamise aja ja läbitud vahemaa eest, siis MyBee on mõeldud just pikaajaliseks rendiks, kuid lisateenused nagu kütus tuleb kasutajal endal kanda,“ selgitas CityBee Eesti juht.

Minimaalne periood 6 kuud

Mybee Leedu lehel valikuid uurides on soodsamate autode minimaalne rendiperiood 6 kuud ning minimaalne esmane makse 1000 eurot. Sellisel juhul on näiteks Hyundai Bayoni kuumakse 265 eurot.

Kallimate autode puhul on minimaalne periood samuti 6 kuud, aga sissemaks 1500-2000 eurot. Sellistel tingimustel tuleb Hyundai Tucsoni kuumakseks 431 eurot. Samas tundub see näidiskalkulaator hetkel natuke vigane olevat, sest näiteks Alfa Romeo Giulia puhul näitab reklaamis kuumakseks alates 403 eurot, aga mida lühem periood ja väiksem sissemaks valida, siis pakub kuumakseks lausa 368 eurot, mis ei ole loogiline.

„Tänane auto soetamise protsess on vaatamata kriisist autoturul ajale jalgu jäänud. Autode ostmine on keeruline ja aeganõudev ning autode tarneajad pikad. Nii CityBee kui MyBee auto puhul puudub vajadus täita erinevaid pabereid, vormistada liisingulepinguid ning võtta pikaajaline kohustus. Kui CityBee auto saab kätte samal päeval, siis MyBee juba järgmisel,“ ütles Kivisaar. Ta lisas, et MyBee rendiperioodi lõppedes on võimalik auto välja osta või vahetada see ilma suurema paberimajanduseta uue vastu.

Ta nentis, et tellimuspõhine rent ei ole Baltikumis veel kuigi levinud, kuna endiselt eelistatakse omada isiklikku autot. „Samas näeme maailmatrendidelt, et üha enam soovitakse vähemalt üks auto peres asendada vajaduspõhise renditeenusega ning noorem põlvkond soovib isiklikust sõidukist hoopski loobuda. Seda trendi ilmestavad ka MyBee tulemused Leedu turul, kus esimese poolaastaga rentis ettevõte välja 500 sõidukit, millest 29 olid elektrilised,“ ütles Kivisaar.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.