Uudis

Czinger 21C: Ameerika uus hüperauto sihib tippkiiruseks üle 450 km/h

Pildid: Czinger

Tundmatu nimega ja pööraste näitajatega super- ja hüperautod pole tänapäeval midagi uut. Ülivõimsaid uusi elektriautosid, mida paberil esitletakse ja mis unustusse kaovad, kohtab tihti. Kuid Czinger 21C on midagi teistsugust. Esiteks selle jõuallikas ja auto interjöör, täpsemalt istmete paigutus.

Jõuallikaks on hübriidajam, mis koosneb kompaktsest 2,88-liitrisest, kahe turboga V8 sisepõlemismootorist ja esivedu pakuvast kahest elektrimootorist. Kokku toodab hübriidsüsteem 1250 hj ja kuna elektrimootorid veavad esirattaid, on tegu ka nelikveolise masinaga.

Vürtsi lisab ka fakt, et V8 mootori piiraja on 11 000 pöörde juures ning sisepõlemismootori võimsus jookseb läbi 7-käigulise järjestiklülitusega käigukasti.

Teine suurem erisus on auto istmed, mis ei asetse mitte kõrvuti, vaid üksteise taga, nagu näiteks hävituslennukis või siis Renault Twizy’s.

Omapärane istmete paigutus on Czingeri sõnul optimaalseima kaalujaotuse ja auto enda suutlikkuse jaoks.

Kuna auto kaalub vaid 1151 kg, siis ilmselgelt on ka kiirendusajad üsna jaburad. Seisust sajani 1,9 sekundit, kolmesajani 8,5 sekundit ja neljasajani 21,3 sekundit. Näiteks kiirendus seisust kolmesajani ja pidurdamine nulli kestab vaid 13,8 sekundit. Tippkiiruseks sihitakse 452 km/h.

Samuti on Czinger 21C saadaval ka kahes aerodünaamika konfiguratsioonis, olenevalt, kas omanik soovib rohkem pidamist surujõu abil või mitte. Maksimaalse surujõu konfiguratsioonis surub 321 km/h kiirusega autot vastu maad 2500 kg jõuga.

Kui edukaks Czingeri 21C lõpuks osutub, näitab tulevik. Potentsiaalselt võib tegu olla järgmise ekslusiivse kuid eduka brändiga nagu Koenigsegg või Pagani.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.