Uudis

Czinger 21C purustas Laguna Seca ringirekordi lausa kahe sekundiga

Foto: Czinger

Californiast pärit uus autotootja on jõudnud esimesest ideeautost üsna kähku ka ringraja rekordi püstitamiseni. Kiireim seeriaauto rekord oli Laguna Secal senini McLaren Senna nimel, aga nüüd on uus tulija legendile tuule alla teinud.

Võiks arvata, et juunikuus kirjutatud nupp Czinger 21C kohta oleks võinud jääda esimeseks ja viimaseks uudiseks antud hüperautost. On ju varemgi nähtud, kuidas pärast esimest pöörast pressiteadet on edaspidi vaikus ja vaikne hääbumine.

Kuid Czinger võtab asja märksa tõsisemalt ja auto, mille baasil homologeeritakse ka tootmisautod, on püstitanud uue rekordi California mägedes paiknevas Laguna Seca ringrajal ajaga 1:25.44. Varasem rekord löödi lausa kahe sekundiga.

V-8 mootor ja 11 000 pööret

Hübriidajamiga hüperauto, mille 2,88-liitrise V8 mootori piiraja on alles 11 000 pöörde juures ja kaks elektrimootorit veavad esirattaid, oli muidugi varustatud väga kleepuvate Michelin Pilot Sport Cup2R rehvidega. Samas on need tänavalegaalsed, seega rekord jääb seeriaautode arvestuses kehtima.

Kiire ringiaja sõitis USA võidusõitja Joel Miller ja Czinger on ise maininud, et autost plaanivad nad natuke veel rohkem kiirust välja pigistada.

Iroonilisel kombel on Czinger omamoodi sarnane McLareniga. Küll mitte Sennaga, kuid pigem F1 ja uuema Speedtail mudelitega. Nimelt on ka Czinger 21C’l omapärane istmete asetus, kus autojuhi taga on vaid üks kaasreisija iste. Kõik muidugi optimaalse kaalu ja kaalujaotuse jaoks.

Videot rekordilisest ringist saab näha siin:

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.