Uudis

Dacia alustab koostööd Ladaga, varsti saabub ka suurem maastur

Dacia Bigster Concept

Dacia avaldas oma 5 aasta plaani, mille üks osa on ka Dacia-Lada äriüksuse loomine ja uus maastur töönimega Bigster.

Dacia on viimase 15 aastaga teinud endale nime teinud 44 riigis, kus on müüdud 7 miljonit autot. Sandero ja Duster on hoidnud esikohta Euroopas eraisikute müüdud autode arvestuses vastavalt nii sõiduautode kui maasturite lõikes.

Alliansi uus hiljuti valminud paindlik CMF-B platvorm võimaldab Dacial ja Ladal kasutusele võtta ühe platvormi nelja asemel ja 11 keretüüpi 18 asemel. Sellel platvormil põhinevad sõidukid võivad kasutada nii alternatiivenergiaid kui ka hübriidmootoreid.

Lisaks elektriautodele Spring, mis saabub lähikuudel, plaanitakse lähitulevikus 3 uut mudelit. Need peaks tulema välja aastal 2025, nende hulgas ka C-segmenti tulev Bigster, mis pakuks kas just konkurentsi, aga alternatiivi näiteks Volkswagen Tiguanile ja Škoda Karoqile.

Bigster Concept on 4,6 meetrit pikk ja järgib võimalikult palju erinevaid keskkonna- ja rohesuundumusi. Näiteks kasutatakse kõigi sisemiste kaitsepaneelide jaoks ainult ringlussevõetud plasttoormaterjali. Tulevane margi käilakuju võib kasutada nii alternatiivenergiaid kui ka hübriidmootoreid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.