Uudis

Dacia mudelivalikusse naasis 7-kohaline pereauto

Dacia mudelivalik on sel aastal läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Värskendatud mudelite kõrvale lisandus uue autona elektriline Spring ning nüüd tõmmati kate ka seitsmekohaliselt pereautolt Jogger.

Tegelikult oli suur mahtuniversaal Dacia valikus ka varem ning kandis nime Lodgy. Kui viimase puhul oli kogu aur läinud võimalikult soodsa ja suure auto tegemisele, jättes kõrvale esteetika ja disaini, siis Jogger astub võimsa sammu edasi.

Pariisis ajakirjanikele eeltutvustuse käigus näidatud Jogger üllatas ennekõike välimusega. Esiosa on Sandero omaga sarnane, kuid tagatuled on väga tugevate Volvo mõjutustega. Samas tervikuna toimis see hästi ning Lodgy disainiõnnetusest on õppust võetud – soodne ei pea olema tingimata kole. Muidugi oli demoauto tippvarustuses eriversioon Xtreme Limited Edition, aga üldiselt olid proportsioonid kenasti tasakaalus.

Interjöör on tuttavlik juba Sanderost, kus pinnad on kaetud tekstiiliga. Uus auto näeb nii küll väga hea välja, aga praktilisust ja vastupidavust saab hinnata ilmselt mõne aasta pärast. 4,55 meetriga on Jogger Dacia tootevaliku kõige pikem sõiduk. Teljevahe on 2,9 meetrit ning praktilisust lisab ka eriti lai tagaluuk.

Istmete liigutamiseks on rohkelt võimalusi ning teise rea istmed saab ka vastu esiistmeid üles klappida. Niimoodi moodustub ligi 1819-liitrine pagasiruum. Kolmanda rea kasutamisel jääb pagasile 160 liitrit. Kaks tagumist kohta saab ka eraldi eemaldada ning iste on kerge, selle väljatõstmiseks pole vaja ülemäära jõudu. Ruumi on kolmandas istmereas pigem väikest kasvu inimestele või lühema vahemaa läbimiseks, nagu sellistel autodel ikka.

Tootja rõhutas auto praktilisusest rääkides ka 20 cm kliirensit, disainielemendid ja praktilised katuseraamid võiks viidata muuhulgas ka aktiivse eluviisiga sihtgrupile, aga nelikvedu Joggeri valikusse ei tule.

Mootoreid on esialgu kaks. 1-liitrine 3 silindriga otsesissepritsega turbomootor, mille võimsus on 110 hj (81 kW). Alumiiniumist mootoriplokk tähendab väiksemat massi ja 200 Nm pöördemomendiga on see Joggeri võimsaim variant. Teine valik on sama mootori 100-hobujõuline versioon, millel lisaks ka LPG-seade. Viimasel on lubatud kuni 40% kokkuhoidu kütusekuludelt.

2023. aastal lisandub ka hübriidjõuallikaga variant, millel võimsust 140 hobujõudu. Ka selle puhul räägiti 40% väiksemast kütusekulust ning ideaalis saaks kuni 80% linnasõitudest teha ainult elektri jõul. Automaatkäigukasti hakatakse pakkuma ainult hübriidile, teistel tuleb leppida käsikastiga.

Tellimusi hakatakse vastu võtma 2021. aasta novembrist ja müügisaalidesse jõuab Dacia Jogger 2022. aasta veebruaris.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.