Uudis

DAF’i uus veokiseeria on suurem, säästlikum ja rekordiliselt pika hooldusvälbaga

DAF esitles XF, XG ja XG+ seeria veokite uut põlvkonda, mille juures on märkimisväärset üksjagu. Kabiin kasvas veel suuremaks (XG+ puhul on kogumaht 12,5 m3 ehk 14% enam kui varem) ja 222 cm pikkune voodi on kogu pikkuses 80 cm laiune ning lisatasu eest koguni elektriajamiga, mis teeb sängist lamamistooli.

Mõlemad esiistmed on puhkeajaks pööratavad, et juht ei peaks ka jõudeajal põrnitsema täisdigitaalset kahe ekraaniga armatuurlauda, vaid saaks silmsideme kaaslasega. Parempoolse istme saab ka kokku klappida, et parema ukse alumisest lisaaknast avaneks parem vaade jalameestele-ratturitele, kes pöördel võivad märkamatult veoki külje alla pugeda.

Välispeeglid saab soovi korral asendada tahavaatekaamerate ja A-piilarile paigutatud ekraanidega sarnaselt Mercedes-Benz Actrosega. Kõigis laternais säravad valgusdioodid, kabiini meeleoluvalgustid kaasa arvatud. Enamiku sageli vajaminevaist toiminguist saab juht teha roolinuppudega.

Tänu kabiini voolujoonelisemale kujule ning täiustusile mootoreis (11 ja 13 l), käigukastis ja veermikus olevat uus DAF eelkäijast kuni 10% ökonoomsem. Mootoripalett katab võimsusvahemiku 367-530 hj. Sõidumugavust suurendavad tagasilla ja kabiini uue konstruktsiooniga vedrustus.

Hooldusvälp on veokimaailmas rekordiline 200 000 km või kord aastas. Uute XF, XG ja XG+ veokite tootmine algab DAFi teatel oktoobris.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.