Dakari 10. päev on sissejuhatus nelja päeva pikkusele seiklusele liivas

Foto: Martin Macek

Dakari kümnes päev viis võistlejad suurele liivaväljale, mida tuntakse Empty Quarter nime all. Sellel, 650 000 ruutkilomeetri suurusel maalapil sõidetakse kokku neljal päeval ja 10. katse, millel oli pikkust 114 kilomeetrit oli sellele sissejuhatuseks. Eesti sõitjatele oli see korralik päev ja klasside arvestuses hoitakse oma positsioone.

Urvo Männama ja Risto Lepiku (Toyota Hilux) koht katsel oli 25. ja kaotust järjekordse katse võitnud Sebastien Loebile ja Fabian Lurquinile oli pisut üle 20 minuti. Üldarvestuses on nende koht 26., kaotust ralli liidritele Nasser Al-Attiyah’ile ja Mathieu Baumelile on 10 t 29 min 25 sek ja uustulnukate arvestuses on nad kolmandad.

Foto: MCH Photography

Toomas Triisa ja Mart Meeru (Can-Am Maverick X3) olid katsel 13. kohal ja T4 klassis kerkisid nad üldarvestuses taas koha võrra ja on 9. positsioonil. Liidrid on nende klassis Rokas Baciuska ja Oriol Vidal Montijano, kellele eestlased kaotavad 3 t 56 m 12 sek

Neljapäeval on kavas täiemahulise maratonkatse esimene osa, mis sõidetakse Empty Quarter’is. Kokku läbitakse 427 kilomeetrit, millest katse on 274 kilomeetrit. Tehnilist abi meeskondade poolt pole, ööbitakse telkides ja kõik mis vaja parandada, see tuleb oma jõudude ja olemasolevate asjadega teha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.