Uudis

DeTomaso vs Glickenhaus: kas need autod on liialt sarnased?

Hiljuti uue hingamise sisse saanud DeTomaso automark on mõndade arvates liialt sarnane ühe teise ekslusiivse superautoga.

Goodwoodi kiiruse festivalil sai rohket tähelepanu üle pika aja uus DeTomaso mudel. P72 nimeline ilus, klassikaliste joontega superauto jäi ka peatoimetaja Tarmo kaamera ette. Pole kahtlustki, et tegemist on tähelepanuväärse sõidukiga.

Pärast DeTomaso P72 avaldamist, on osa tähelepanust olnud aga pisut negatiivne. Nimelt leiavad mõned inimesed, et uhiuus superauto on liialt sarnane ainulaadse Ferrari P4/5 by Pininfarina mudeliga, mis valmistati 2006. aastal.

DeTomaso P72 Foto: Tarmo Tähepõld

Koostöös Pininfarina disainimaja ja Glickenhaus ekslusiivse autotootjaga ehitati üks P4/5 mudel, mis on põhimõtteliselt Pininfarina poolt disainitud kerega Ferrari Enzo. Ferrari viimane Enzo mudel osteti James Glickenhausi poolt, mille ta lasi koheselt ümber ehitada.

Ferrari P4/5 by Pininfarina disain on inspireeritud 1960ndate Ferrari võidusõiduautost 330 P4. Tegemist oli ühe esimese Glickenhausi superautoga, millest on nüüd välja kasvanud võidusõiduautosid ja ekslusiivsed sõidukeid ehitav autotootja.

Ferrari P4/5 by Pininfarina Foto: Wikipedia

Jõudes tagasi DeTomaso P72-ni, on selge, et Goodwoodil avaldatud sõiduki ja 13 aasta vanuse Glickenhausi vahel on väga palju sarnasusi.

Glickenhausi asutaja ja omaniku John Glickenhausi sõnul on DeTomaso lausa täielik koopia nende P4/5-st. Kirjutades Facebooki: “Nad võtsid kopeerimispaberi ja asetasid selle meie auto kohale ning varastasid interjööri Horaciolt (Pagani).”

Ei saa vastu vaielda, et mõlemad sõidukid on väga sarnased. Kas tegemist on aga tõesti lihtsalt kopeeritud disainiga? Vaata James Glickenhausi võrdlust siit:

Due to the increasing cascade of FB posts like this:"Nah, I don’t see any similarities, LOL." and inquires from the…

Posted by James Glickenhaus on Esmaspäev, 8. juuli 2019

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.