Uudis

Diktaator Gaddafi Maybach läks kaubaks – umbes miljoniga

Aasta alul Hollandis müügile pandud haruldane Maybach, mille tellis uuena Muammar Gaddafi, sai müüdud – selle eest küsiti 961 950 eurot.

Nagu me juba veebruaris kirjutasime, ei olnud tegu sugugi tavalise Maybachiga, vaid ühega kaheksast kupeest, mis ehitati firmas Xenatec. Uuena maksis Maybach 57S Coupe 765 000 eurot pluss maksud (20% käibemaksu korral kokku 918 000 eurot). Seega sai praegune ostja päris hea diili, eriti kui tal õnnestus 961 950eurosest hinnast natukenegi alla tingida.

Hukatud diktaatorist eksomanik võib auto hinda ilmselt mõlemasuunaliselt mõjutada. Gaddafi tellis Maybachi 2010. aastal ja auto valmis 2011. aastal. Tegu on järjekorras neljanda kupeega, mille Xenatec ehitas. Diktaatorini tellimus aga ei jõudnudki, sest Gaddafi kukutati ja hukati 2011. aastal.

See aga tähendab, et kõnealune Maybach on kaheksa kupee seas tõenäoliselt kõige väiksema läbisõiduga. Selle hodomeetril seisab vaid 2300 km, kusjuures autot on kümne aasta jooksul ka kolm korda hooldatud – seega mõnesajakilomeetriste välpadega.

Kes igati kollektsionäärimisväärse harulduse ostis, pole teada.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.