Uudis

Dokumentaalfilm Sir Stirling Mossist, kus legend räägib oma elust, autodest ja võidusõidust

Sir Moss, Sir Stewart ja Mercedes 300 SL "Gullwing" - palju legendaarsemaks minna ei saa. Foto: kuvatõmmis videost

Nädalvahetusel lahkus 90-aastaselt võidusõidulegend Sir Stirling Moss, kes valitses 1950ndatel ja -60ndatel erinevates sarjades, muu hulgas ka vormel 1. Ka peale vormelist taandumist, oli ta võidusõiduringkondades väga aktiivne ning elu lõpuni kõigi poolt väga kõrgesti austatud inimene.

Pärast 1962. aastal toimunud rasket õnnetust loobus Moss vormel 1 sarjas võistlemisest. Kuigi ta oli peaaegu konkurentsitult kõige kiirem sõitja neil aastatel, ei ole ta võitnud ühtegi vormel 1 meistritiitlit. 1955-1958 oli ta teisel kohal, 1959-1961 kolmandal.

1958. aastal jäi tal meistritiitlist puudu üks punkt ja võitjaks kuulutati Mike Hawthorn – mees, kelle kaitseks astus Moss 1958. aasta Portugali GP’l välja, kui Hawthorni taheti tehnilise pisasja tõttu diskvalifitseerida ning just tänu Mossi sekkumisele jäid Hawthornile tema punktid alles.

Kes inglise keelt oskab, siis väga hea järelehüüde ja ülevaate on kirjutanud David Tremayne Formula1.com lehel. Seal on väga hästi välja toodud, miks Sir Stirling Moss oli legend.

Kellel on rohkem aega ja huvi, siis Youtube’is on üles pandud 2012. aasta dokumentaalfilm Mossist, kus filmistaar Sir Patrick Stewart räägib Mossiga elust ja võidusõidust. Ajaloolised kaadrid ning legendi meenutused on parim viis ühte suurt võidusõitjat meenutada.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.