Uudis

Driftihooaeg Lätis algas eestlaste ülekaaluka võiduga

Ao Vaida ja (tagumine) ja Mihkel Norman Tults võistlemas hooaja esimesel võistlusel Lätis

Eesti driftijad tegid ajalugu Riias toimunud Balti driftiliiga avavõistlusel “Baltic Drift Opening 2019” tuues koju kolmikvõidu ja võites ülekaalukalt nii lätlasi, kes tavaliselt kodurajal väga tugevalt esinevad, kui ka väga häid sõite teinud leedukaid.

Kokku 122 sportlase seas võitis pro klassi etapi Ao Vaida, teise koha sai Mihkel Norman Tults ja kolmandaks jäi Oliver Randalu.

Lätis ühe kohtuniku rollis olnud Eesti Autospordiliidu drifti alaliidu esimees Kristjan Salmre tunnistab, et Tults tegi päeva kõige paremad sõidud, kuid liigne enesekindlus maksis finaalis kätte.

“Tults ei osanud oodata uustulnuka hästi õnnestunud eessõitu ja selle eest saadud null maksis talle esikoha,” räägib Salmre.

Võit ei tulnud lihtsalt

Pro klassi võitja Ao Vaida ütleb, et võistlus oli pingeline ja selle käigus tuli lahendada mitmeid tehnilisi probleeme.

Pro klassi võitja Ao VaidaFoto: Alfonsas Rakauskas

“Jäin tagasõidus kindlaks oma taktikale, sõites oma sõitu ja läbimaks rada ühtlaselt külg ees. Tults, kes on ülihea tagasõitja, üritas tagasõidus püsida külje all ning järgi lõigata juba esimeses kurvis. See aga ei jätnud talle piisavalt ruumi poole vahetuseks, viies sõidu trajektoori muutmise ning eksimuseni,” räägib Vaida.

Teise koha omanik ei ole enda sõiduga rahul

Kvalifikatsioonis esikoha saanud ja favoriidiks peetud Mihkel Normal Tults ei ole teise kohaga rahul.

Mihkel Norman TultsFoto: Daisy Pae

“Kuna tegin päeval pea kõik sõidud täispunktidele, siis tundsin ennast finaali minnes väga kindlalt ja läksin võidu peale välja. Hetkel on pettumus suur, aga tegemist on ilmselgelt õppimise kohaga, et vastast ei tohi kunagi alahinnata,” räägib Tults, kes valmistub mai alguses Kehalas toimuvaks Põhja-Euroopa etapiks.

Oliver RandaluFoto: Daisy Pae

Kolmanda koha saanud eestlane Oliver Randalu ütles, reedesel treeningpäeval vaevlesid nad siduriprobleemide küüsis. mille tõttu jäi rajaga tutvumine väga lühikeseks.

“Sõites esimest korda Bikernieki “Suurt rada”, tundsin võistluspäeval, et trennist jäi puudu. Lõpptulemusega jäin väga rahule, kuid paar apsakat jäi kriipima, mis sai enda rumalusest tehtud ja koht käest antud,” ütles Randalu.

Poodiumil ainult eestlased. Vasakult: Mihkel Norman Tults, Ao Vaida ja Oliver Randalu

Esimene Põhja-Euroopa etapp “Rollercoaster from Hell” peetakse 10-11. mail Kehalas, kus on sõitjate hinnangul Euroopa kõige ohtlikum rada. Keerukas hüppega rada on saanud maailmakuulsaks Top Gearist ja videot on jaganud driftistaarid nagu Mad Mike jt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.